Yaka Tipine Göre Gelinlik Modelleri

Gelin adaylarının hayatları boyunca beklediği o büyülü günde giyecekleri gelinliği seçmek oldukça önemli bir konudur. Vücut tipine göre gelinlik modeli belirlendikten sonra detaylara da yavaş yavaş karar verilmeye başlanır. Yaka tipine göre gelinlik modelleri de bu seçimlerde büyük rol oynayacak detaydır.

Peki yaka tipine göre gelinlik modelleri nelerdir?

1Straplez Yaka

Her gelin adayı için seçeceği gelinlik çok önemlidir. Son zamanların en çok tercih edilen gelinlik modellerinden biri olan straplez yaka gelinlik modellerinin seçimi yapılırken ise dikkat etmek gerekir. Bedenlerinin alt ve üst kısımlarının orantılı olduğu bayanların rahatlıkla giyebileceği straplez yaka gelinlikler oldukça şık durmaktadır. Modern giyime önem veren gelin adaylarının seçtiği bu model, iri olmayan göğüs yapısına sahip olan bayanların üzerine oturmaktadır.

2Tek Omuz

Bahar düğünlerinin vazgeçilmez modellerinden biri olan tek omuzlu gelinlik modelleri ile gelin adayları oldukça şık bir görünüme ulaşacaktır. Sadelik isteyen bayanların mutlaka incelemesi gereken bu modeller, her vücut yapısına da uyum sağlaması sebebiyle tercih edilmektedir. Tek omuzlu gelinlik modelleri bayanların hem şık hem de zarif bir stile sahip olmasını da sağlayacaktır.

3Askılı Yaka

Askılı yaka gelinlik modelleri ile gelin adayları dikkatleri üst bedene çekecek ve göğüs dekoltesi ile modern bir görünüme kavuşabilecek. Atletik bir vücuda sahip gelinlere hem şık hem de sportif bir görünüm sağlayacak bu yaka tipine göre gelinlik modelleri 2016 yılının en çok tercih edilen gelinlikleri arasında.

4M Yaka

Genellikle göğüs ölçüleri küçük gelin adayları tarafından seçilen M yaka gelinlik modelleri, göğüs bölgesine yapılacak ek inci işlemelerle çok daha şık bir görünüme sahip olacaktır. Bu işlemeler sayesinde göğüsler de daha iri bir hacme ulaşacak ve geline modern bir görünüm sağlayacaktır.

5Transparan Omuz

İddialı gelinlerin vazgeçilmez modellerinden biri olan transparan omuz gelinlikler ile çok şık bir görünüm sağlanabiliyor. Çok iddialı olmasından ötürü herkes tarafından tercih edilmeyen bu model ile gelin adayları farklı bir görünüme ulaşabilir.

6Kayık Yaka

Son zamanların gelinlik modasında en çok tercih edilen modellerden biri olan kayık yaka gelin adayına sade ve modern bir görünüm sağlayacak, düğünde tüm dikkatleri üzerinde toplamasına da yardımcı olacaktır. Zarif ve estetik duruşu sayesinde tercih edilen bu modelden asla pişman olmayacaksınız.