Vücut Tipine Göre Gelinlik Modelleri

Her kadının rüyası olan düğünde mutlaka vücut tipine göre gelinlik modelleri seçmek gerekir. Kişinin vücut yapısına uymayan gelinlikler, en mutlu günü zehir edebilir ve güzelliğinizi de gölgeleyebilir. Bu sebeple size bu yazımızda hani modellerin hangi vücut yapılarına uyum sağlayacağından bahsedeceğiz.

İşte vücut tipine göre gelinlik modelleri

1Balık Kesim Gelinlik Modelleri

Vücut yapısı kum saatini andıran ve büyük göğüslü olan bayanların kullanması gereken bir modeldir. Bu model ile gelinlerin vücudu fit bir görünüme ulaşır. Her mevsimde kullanıma oldukça uygun olan balık kesim gelinlik modelleri hem şık hem de rahat bir görünüme ulaşmanıza büyük fayda sağlar. Bu model gelinlik seçiminde iç çamaşırı tercihi de önemli bir detaydır. Dar yapısından ötürü mutlaka dikişsiz çamaşırlar seçilmelidir.

2A Kesim Gelinlik Modelleri

Her gelin adayı mutlaka vücut tipine göre gelinlik modelleri araştırmalı ve buna göre bir seçim yapılmalıdır. Son zamanlarda çok sık tercih edilen A kesim gelinlik modelleri, modern hatlarla kesilmiş olduğu için gelinleri oldukça dikkat çekici bir hale ulaştırıyor. Şekli sebebiyle A harfini anımsattığı için bu isimle anılan model, vücuda tam oturmaması sebebiyle tüm vücut yapılarına uymasıyla biliniyor. Eğer kısıtlı bir zamanınız varsa ve mağaza mağaza dolaşmaktan yorulduysanız bu modele yönelebilirsiniz.

3Prenses Kesim Gelinlik Modelleri

Zarif bir vücut tipine göre gelinlik modelleri arayan bayanların seçmesi gereken bu model ile prensesler gibi dikkat çekecek ve düğün gününüzde muhteşem olacaksınız. Zayıf ve narin bir vücut yapınız varsa eğer üstünüze tam oturacak bu modeli seçmelisiniz. Son zamanlarda oldukça tercih edilen ve kişiye bir prenses havası veren bu mode ile düğün gününüzde çok mutlu olacaksınız.

4Dar Kesim Gelinlik Modelleri

En zarif gelinlik modellerinin başında gelen dar kesim gelinlik modelleri 2016 yılında oldukça tercih edilmeye başladı. Armut tipi vücut yapısına sahip bayanların tercih etmesi gereken bu modele bir de dantel eklendiği zaman şık bir görünüme sahip olabileceksiniz. En özel günde şık, sade ve zarif olmak isteyen gelin adaylarının seçimi olan dar kesim gelinlik modelleri birçok çeşidi ile mağazalarda yerini alıyor.