Teknede Nişan Organizasyonu Önerileri

Teknede nişan, hemen hemen her gelin ve damat adayının hayalidir. Issız denizin ortasında, masmavi manzara karşısında tüm sevdiklerinizle birlikte evliliğe giden ilk adımı kutlamak… Kim istemez ki?

Teknede nişan yaparken nelere dikkat edilmeli?

Teknede nişan, pek çok kişinin hayali olsa da organizasyondan dekorasyona dair çok fazla emek isteyen bir konudur. Sevdikleriyle birlikte, evliliğe giden ilk adımını masmavi denizin ortasında kutlamak isteyen okurlarımız için teknede nişana dair her şeyi yazdık.

1Teknede nişan için öncelikle organizasyon firmalarını araştırın

Teknelerde nişan organizasyonu düzenleyen pek çok firma bulunuyor. Öncelikle bu firmaları fiyat, kalite yönünden birbirleriyle karşılaştırıp sizin için en uygun olanını seçmelisiniz.

2Teknenin genişliği, konuk sayınıza uygun olmalı

Aileniz, arkadaşlarınız ve tüm sevdikleriniz… Nişanınıza kaç konuk davet edeceksiniz? Bunu önceden belirlemeli ve bu sayıya uygun bir tekne seçmelisiniz.

3Tekne nişanına uygun davetiyeler seçin

Tekneniz hazırsa, konuklarınıza nişandan önce deniz temalı davetiyeler gönderebilirsiniz.

4Teknenin dekorasyonu çok önemli

Nişan, dekorasyon konusunda büyük emek ister. Sevdiğiniz kişiyle evliliğe attığınız bu ilk adımda ince detaylar dahi önemlidir.

5Tekneye giriş, nişanınıza yakışır güzellikte olmalı

Konuklarınızın altından geçeceği renkli çiçeklerle hazırlanmış bir giriş, teknede nişan için hoş bir fikir olabilir.

6Yemek masalarını özenle hazırlamalısınız

Konuklarınız için lezzetli yemekler sunacağınız yemek masalarının dekorasyonunu gözden kaçırmamalısınız.

7Deniz kabuklarıyla süslü masalar teknede nişan organizasyonuna yakışacaktır

Dekorasyona dair hem kolay hem de nişanınıza çok yakışacak bir fikrimiz var. İçlerine deniz kabuklarını yerleştirdiğiniz bardak ve akvaryumları masaların ortasına koyarak dekorasyonda farklılık yaratabilirsiniz.

8Tatlı konusunda da denizden ilham alabilirsiniz

Deniz yıldızı temalı pasta ve kekler, tekne nişanı yapanlar için hem lezzetli hem de nişan temanızla uyumlu bir fikir olacaktır.

9Mumlar ve deniz yıldızları

Teknenin bazı yerlerin deniz yıldızı figürlerinden asabilirsiniz.

10 Sandalye kenarlarına da asabilirsiniz

Deniz yıldızları duvarların yanı sıra sandalye kenarlarında da hoş duracaktır. Hem de böylece teknede nişan teması ile uyumlu olacaktır.

11Ve müzik…

Nişanınız için uygun müzikleri seçmeli, konukların hem eğleneceği hem de rahat dans edebileceği müziklere yönelmelisiniz.

Önerilerimizi beğendiniz mi?

Teknede nişan organizasyonu için önerilerimizi beğendiyseniz, Düğün Müzikleri Listesi Şarkı Önerileri yazımızı da okuyabilirsiniz.

teknede nişanteknede nişanteknede nişanteknede nişanteknede nişanteknede nişanteknede nişanteknede nişanteknede nişanteknede nişanteknede nişanteknede nişanteknede nişanteknede nişan