Pembe Gelin Çiçeği İçin Muhteşem Öneriler

Bir düğüne en çok yakışan renklerin başında pembe gelir. Gelin adaylarının da, rüya gibi görüntüsü sebebiyle sıkça tercih etmelerini sağlar. Genelde pembe gül ile yapılsa da pek çok çiçeğin varlığı pembe ağırlıklı gelin buketleri yapılmasını kolaylaştırır. Beyaz veya ekru renkli gelinliğine renk katmak isteyen gelinler için en ideal renklerden olan pembe için birkaç alternatif pembe gelin çiçeği fikirlerini sunuyoruz.

1Pudra pembesi ile masumiyetinizi renklendirin

Genelde düğünlerde en çok kullanılan pembe tonu pudra pembesidir. Beyaz ile uyumu, gelinliğinizin masumiyetine uyum sağlayan saf rengi ve birçok farklı renkle kombin olabilmesi tercih edilme sebeplerinin başında gelir.

2Pembe gelin çiçeği ile yaprakların kullanımı

Pembe gelin çiçeği modelleri içinde yer verebileceğiniz diğer renkler ise yeşil, beyaz ve mordur. Yeşil büyük yaprak veya dallar ile süsleyeceğiniz buketiniz pembe çiçekleriyle dikkat çekecektir. İki rengin uyumu ve yeşilin doğal tonları, gelin çiçeğinizi daha göz alıcı hale getirecektir.

3Mutluluğun simgesi pembe gül

Pembe gül mutluluğun simgesi olarak bilindiği için gelin çiçeklerinde sıkça tercih edilir. Beyaz gül ile kullanılan pembe gül ise mutluluk, neşe ve masumiyeti simgeler. Gonca güllerle donatacağınız pembe gelin çiçeği, dilerseniz gece sonunda gelin adaylarına atmak için de uygun bir tasarım olacaktır.

4Damadı da unutmayalım

Elinizdeki pembe gelin çiçeği, tamamlamak için damat yakasında pembe bir gül kullanabilir. Bu, hem sizi uyumlu gösterecek, hem de damada bir renk katacaktır.

5Anlayışın temsili pembe lalede

Anlayışı temsil ettiğine inanılan pembe laleyi gelin çiçeği olarak kullanmanız, çiçeğin verdiği mesajı bilenler için güzel bir detay olacaktır.

6Pembe ile uyumlu diğer renkler

Ana renk tercihiniz pembe ise diğer renkler gerçekten de teferruat olarak kalacaktır. Fakat beyaz, mor, yeşil ve krem rengi ile canlandıracağını gelin çiçeğinizi daha canlı hale getirmek sizin elinizde.

7Diğer detaylarda pembe

Gelinliğinizi seçtiniz; gelin çiçeğiniz de tamam. Ama farklı bir şey yapmak istiyorsunuz. O halde ayakkabılarınızı pembe yapmaya ne dersiniz? Son dönemde oldukça tercih edilen gelinlikle birlikte kullanılan spor ayakkabılarınızı pembe tercih etmeniz, dikkatli gözlerden de kaçmayacaktır.

pembe gelin çiçeği-10 pembe gelin çiçeği-5

pembe gelin çiçeği-21 pembe gelin çiçeği-23 pembe gelin çiçeği-24 pembe gelin çiçeği-25

pembe gelin çiçeği-22