Otel Düğünleri Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Kır düğünü, salon düğünü, tekne düğünü, plaj düğünü… Ve yıllarca modası geçmeyen, gelin ve damat adaylarının vazgeçilmez düğün trendlerinden; otel düğünleri! Peki, çok sevilen otel düğünleri fiyatları neye göre belirleniyor? Otellerin düğün paketlerinde neler var? Balayı odası otel düğününe dahil mi? İşte, tüm soruların yanıtları…

Otel Düğünleri Fiyatlarını Etkileyen Her Şey

Otel düğünü yapmak istiyor fakat fiyatların neye göre belirlendiğini bilmiyor musunuz? İşte otel düğünleri fiyatlarını etkileyen her şey!

1Otelin artıları ve eksileri

Otelde düğün yapmak istiyorsanız, öncelikle düğün yapmak istediğiniz çevredeki tüm otelleri araştırmalısınız. Boğaz kenarında olması, havuzlu olması, ulaşım açısından merkezi konumda olması gibi etkenler otel düğünleri fiyatlarını doğrudan etkilemektedir.

2Otelin kapasitesi

Otelin kapasitesi, yani konuk ağırlama bakımından büyüklüğü de otel düğünleri fiyatlarını etkileyen unsurlardandır.

3Konuk sayısı

Düğününüze davet edeceğiniz akrabalarınız, arkadaşlarınız ve tüm sevdiklerinizin listesini yapın. Konuk sayınıza uygun kapasitedeki otelleri araştırın ve buna göre seçim yapın. Konuk sayınız azken, fazla büyük bir otele sırf büyük olduğu için gereksiz ücret ödemek istemezsiniz.

4Yemekler

Otel düğünleri fiyatları, yemek menüsüne göre de belirlenmektedir. Pek çok otel farklı düğün paketleri ile farklı yemek menüleri sunmaktadırlar. Kişi başı ücreti 150-300 Türk Lirası arasında değişen alkolsüz yemekli menülerden bütçenize uygun olan menüyü seçebilirsiniz.

5Alkoller

Otel düğünlerinde alkol tercihi yaparsanız fiyatta değişiklik olacaktır. Otel düğünleri paketlerinde kokteyl menüler 50-150 Türk Lirası arasında değişmektedir.

6Balayı odası

Bazı oteller düğün paketine dahil etseler de bazı otellerde balayı odası, DJ gibi hizmetler ekstra fiyatlandırılıyor. Bu yüzden otel düğünleri arasından seçim yaparken otelin hazırlık odası, menü tadımı, düğün salonu dekorasyonu, fotoğrafçı, balayı odası gibi hizmetlerini iyi araştırmalısınız.

7Canlı müzik

Orkestra, DJ ve sanatçı performansı da otelde düğün fiyatlarını artırmaktadır.

Oteller, Hem Yaz Hem Kış Aylarının İdeal Düğün Mekanlarındandır

Yaz aylarında otellerin yemyeşil bahçesinde, terasında veya havuz kenarında; kış aylarında otellerin büyük ve gösterişli salonlarında dünya evine girebilirsiniz. Otellerin yanı sıra hayatınızın en anlamlı günü için seçebileceğiniz mekanlar için Düğün Mekanları Seçimi Nasıl Yapılır? yazımıza da göz atabilirsiniz.

otel düğünleri

otel düğünleri

otel düğünleri

otel düğünleri

otel düğünleri