Nişan Mekanları Seçimi Nasıl Yapılır?

Düğün öncesi prova niteliğinde olan nişan töreni, düğün hazırlıkları hakkında da fikir sahibi olmanızı sağlar. Kafanızda hayal ettiğiniz nişanı gerçeğe dönüştürmek nişan mekanları seçimi büyük önem taşımaktadır.

Nişan Mekanları Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Nişan için mekan seçerken dikkat etmeniz gereken bazı unsurlar bulunmaktadır. Hem konuklarınızın hem de sizin güzel ve eğlenceli bir an yaşaması için mekan seçerken önceliğiniz olmalıdır.

1Bütçenize uymayan mekanları listeden silin.

Bütçe, nişan mekanını belirlemeniz için en önemli etkendir. Talep ettiği ücretleri araştırmadan bir nişan mekanını maddi nedenler yüzünden tutamamanız sizi üzebilir. Bunu engellemek için nişan mekanlarını incelerken bütçenizi aşmayan mekanları araştırmanızı öneririz.

2Davetli sayısına uygun nişan mekanları araştırın.

Davetli sayısı, nişan mekanının büyüklüğünü belirleyen en önemli unsurlardan biridir. Kalabalık bir davetli listeniz var ise mekanın ulaşım, otopark gibi hizmetlerini de göz önünde bulundurmalısınız.

3Dans pistini inceleyin ve orkestraya karar verin.

Nişan gibi özel bir gününüzde arkadaşlarınızla doyasıya dans etmek, oynamak ve halay çekmek en doğal hakkınız. Bu nedenle nişan mekanları için araştırma yaparken dans pistinin büyüklüğünün size uygun olup olmadığına dikkat etmenizde fayda var. Tabi eğlenceli anlar yaşamanıza sağlayacak en büyük etkenlerden biri de orkestra. Bazı nişan mekanları orkestra hizmeti sunabilir. Eğer şansınız olursa orkestrayı mutlaka dinleyin.

4Çocuklar için oyun alanı olan düğün mekanları seçebilirsiniz.

Nişan töreninize çocuklar da gelecek mi? Cevabınız evet ise, nişan mekanı seçerken çocuklar için eğlenceli seçenekler sunup sunmadığına dikkat edin. Bazı nişan mekanları çocuklara özel sinema salonunda veya oyun parklarında çocukların neşeli anlar geçirmesini sağlarken annelerin ve babaların da rahat etmesine yardımcı olmaktadır. Ayrıca animatör, palyaço kiralayıp da çocukların güzel zaman geçirmesini sağlayabilirsiniz.

nişan mekanları

nişan mekanları nişan mekanları nişan mekanları nişan mekanları

Nişan Masası Süslemeleri Nasıl Olmalı?

Nişan sırasında tüm davetlilerin gözleri nişanlanacak çiftler arasında olacaktır. Bu nedenle, nişan masası süslemeleri büyük önem taşımaktadır. Zevkinize ve nişan temanıza göre abartılı ya da sade süslemelerden yararlanabilirsiniz. Nişan masası süslenir diye merak ediyorsanız, nişan masası süslemeleri ve malzemeleri hakkında bilgi ve öneriler sunduğumuz yazılar için sitemizi inceleyebilirsiniz.