Nikah Şekeri Örnekleri ve Fikirleri

Nikah şekerleri, nikahların vazgeçilmezidir. Nikahtan sonra hem insanların o günü hatırlaması için hem de ağızlarını tatlandırmak için dağıtılır. Günümüzde şeker dışında farklı formatlarda da yapılsa da bu gelenek hala tüm hızıyla devam etmektedir. Siz de nikah şekeri örnekleri arasından istediğinizi seçebilir ya da kendi zevkinize göre uyarlayabilirsiniz.

Nikah Şekeri Örnekleri Seçimi

Öncelikle nikahınıza kaç kişinin geleceğini planlamalı ve ona göre nikah şekeri yaptırmalısınız. Daha sonra tanıdıklarınıza ve evinize gelenlere vermek için biraz fazla nikah şekeri yaptırabilirsiniz ancak yine de sayıyı olması gerekenden fazla yapmayın. Evlilik hazırlıkları masraflıdır ve gereksiz masraf yapmamalısınız.

nikah şekeri örnekleri

Nikah şekeri örnekleri yerine daha doyurucu bir şey dağıtmak istiyorsanız kurabiye dağıtabilirsiniz. Bu kurabiyeleri gelinlik ve damatlık figürlü yaparsanız gelin tarafı ve damat tarafı farklı kurabiyeler seçebilir.

1Bisikletli Nikah Şekeri Örnekleri

Eğer misafirlerinize nikah şekerinizi yedikten sonra atamayacakları bir süsleme vermek isterseniz böyle güzel bir nikah şekeri verebilirsiniz. Bu nikah şekeri, nikahınıza gelenlerin aynalarının önünü, televizyon ünitelerini, vitrinlerini süsleyecek güzel bir anı olacaktır.

2Nikah Sabunları

Misafirlerinize sadece nikah şekeri örnekleri, nikah kurabiyesi dağıtmak zorunda değilsiniz. Midelerine hitap ettiğiniz gibi burunlarına da hitap edebilirsiniz. Birbirinden güzel bu sabunlar sayesinde misafirlerinizin hem banyolarını süsleyebilirsiniz hem de mis gibi kokan sabunlarınız sayesinde misafirlerinize güzel bir anı bırakabilirsiniz.

3İstiridye Kabuklu Nikah Şekeri Örnekleri

Nikahınızı yazın yapacaksanız ve insanlara yazla ilgili bir mesaj verip bu günü hep güzel hatırlamalarını istiyorsanız istiridye kabuklu bir nikah şekeri verebilirsiniz. Bu istiridye kabuğu içine inci koyarsanız şık bir ayrıntı eklemiş olursunuz.

4Yüzüklü Güvercinli Nikah Şekeri Örnekleri

Güvercinler özgürlüğün ve saflığın temsilcisidir. Siz de misafirlerinize böyle güzel bir nikah şekeri dağıtarak güzel bir mesaj verebilirsiniz. Bu güzel nikah şekerinin de sevdiklerinizin evlerini uzun süre süsleyeceğinden emin olabilirsiniz.

5Kelebekli Nikah Şekeri

Kelebekler yazın temsilcilerindendir. Eğer nikahınızı yazın yapacaksanız misafirlerinize böyle güzel bir nikah şekeri dağıtarak hoş bir hediye verebilirsiniz.

Farklı Nikah Şekerleri

Nikahınızda farklı nikah şekeri dağıtmak istiyorsanız bu görseller size yardımcı olabilir. Nikahınızda ne giyeceğinize hala karar veremediyseniz Nikahta Ne Giyilir? isimli yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz.

h_1388070952_ZARIF-VE-FARKLI-NIKAH-SEKERLERI-2-TL-YE-DUSTU__39495730_0 17_d 41_d nikah-sekeri-2015 nikah_sekeri_sise_tasarım vosvosnikahsekeri9-1000x1000 66