Nikah Şekeri Malzemeleri Nelerdir?

Nikah şekerinizi kendiniz yapacaksanız ya da yaptırdığınız bir nikah şekerini farklı malzemelerle süslemek istiyorsanız nikah şekeri malzemeleri hakkında ayrıntılı bir bilgi alabilirsiniz. Malzemeleri öğrendikten sonra kolayca nikah şekerinizi süsleyebilirsiniz.

Nikah Şekeri Malzemeleri Listesi

Farklı boyut ve renklerde nikah şekeri malzemeleri bulabilirsiniz. Bu malzemeler genellikle düğünle ilgili şeyler satılan dükkanlarda bulunur. Ayrıca süsleme malzemeleri satan dükkanlardan da nikah şekerinizi süsleyebilecek malzemeler satın alabilirsiniz.

1Çerçeve Nikah Şekeri Malzemeleri

Çerçeveli bir nikah şekeri dağıtmak istiyorsanız küçük çerçevelere ihtiyacınız var. Bu çerçeveleri ucuzluk pazarlarından ya da farklı biblolar satan dükkanlardan da bulabilirsiniz. Nikah şekeri malzemesi satan yerlerden de temin edebileceğiniz bu çerçeveleri farklı renklerde satın alabilirsiniz. Böylece isteyen istediği renkte çerçeve alabilir.

2Küçük Süsleme Çiçekleri

Nikah şekerlerinin süslemesinde genellikle küçük yapma çiçekler kullanılır. Eğer isterseniz siz de nikah şekerinizin bir köşesine yapma çiçekler yapıştırabilirsiniz. Tek renk ya da farklı renklerde çiçekler kullanabilirsiniz. Çiçeklerin düzgünce yapışması için silikon tabancası kullanabilirsiniz.

3Badem Şekeri

Nikah şekerinin olmazsa olmazı tabii ki badem şekerleridir. Badem şekerlerinde genellikle beyaz renk tercih edilse de günümüzde artık renkli badem şekerlerine de yer verildiğini görmekteyiz. Tek renk badem şekeri kullanmanıza gerek yok. Bir kesenin içine farklı farklı bir kaç renk badem şekeri de koyabilirsiniz. Nikah şekerinizin tasarımına uygun renkler de tercih edebilirsiniz.

4Lavanta Nikah Şekeri Malzemeleri

Lavantaları isterseniz badem şekerlerinizle birlikte, isterseniz de ayrı kullanabilirsiniz. Lavantalar çok güzel bir koku yayarlar. Nikahınıza gelen misafirleriniz, evlerine bu lavanta keselerini ya da şişelerini götürdüklerinde bu koku uzun süre evlerinde kalacaktır.

5Kurdele Nikah Şekeri Malzemeleri

Nikah şekeri süslenirken sıkça kullanılan bir diğer malzeme de kurdeledir. Farklı kalınlıklarda bir çok kurdele kullanılır. Nikah şekerinizin genel konseptine uygun bir kurdele kullanabilirsiniz. Görseldeki gibi bir kutu kullandıysanız kutunun üzerine yapıştırmak için, kutunun rengine yakın bir kurdele tercih edebilirsiniz.

6Nikah Şekeri Kutusu Yapımı, Modelleri ve Örnekleri

Nikah şekerlerinizi koymak için farklı modellerde ve şekillerde kutular kullanabilirsiniz. Nikah şekeri kutusu modellerini incelemek ve süsleme örneklerini görmek için Nikah Şekeri Kutusu Yapımı, Modelleri ve Örnekleri isimli yazımıza göz atabilirsiniz.