Nikah Şekeri Kutusu Yapımı, Modelleri ve Örnekleri

Eğer süslü ve büyük bir nikah şekeri tasarımı yaptırmayı düşünmüyorsanız nikah şekerlerinizi kutulara koyabilirsiniz. Nikah şekeri kutusu yaptığınızda ya da yaptırdığınızda herhangi bir tasarıma ihtiyaç duymazsınız. Küçük bir kutuyla bile ortaya şık bir sonuç çıkabilir.

Nikah Şekeri Kutusu İçin Harika Fikirler

Nikah şekeri kutusu yapımı oldukça kolaydır. Bu tarz kutular genellikle hazır gelir size sadece kutuyu katlaması kalır. Eğer ince bir kutu yaptırmadıysanız kutular tamamiyle hazır gelir. Basit malzemelerle kutularınızı süsleyebilirsiniz.

1Kafes Şeklinde Nikah Şekeri Kutusu

Kafes nikah şekeri yaptırmak istiyorsanız ancak bu nikah şekerleri genellikle metal olduğu için maliyeti sizi korkutuyorsa kafes şeklinde bir kutu da kullanabilirsiniz. Bu kutuların tasarımı da tatmin edici olacaktır. İçlerine istediğiniz renkte nikah şekerleri ve çiçekler koyabilirsiniz.

2Yuvarlak Nikah Şekeri Kutusu

Nikah şekerinizin daha şık ve küçük bir kutuda olmasını istiyorsanız takı kutusu gibi duran bu yuvarlak kutulara göz atabilirsiniz. Nikah şekeri kutunuzu pastel renklerde tercih etmeniz daha şık olur. Kutunun üzerini, kutuyla yakın renklerdeki bir kurdeleyle süsleyebilirsiniz.

3Plastik, Gümüş Renk Nikah Şekeri Kutusu

Plastik yerine metal bir kutu da kullanabilirsiniz ancak metal kutunun maliyeti çok daha fazla olacaktır. Plastik, gümüş renk bir kutu da metal görünüm sağlayabilir. Gümüş renk kutuyla her renk çiçek uyumlu duracaktır. Kutunuzun üstüne silikon tabancasıyla rengarenk çiçekler yapıştırabilirsiniz. Çiçeklerinizle uyumlu renkte bir kurdele de kullanabilirsiniz.

4Bambu Kaplı Nikah Şekeri Kutuları

Nikah şekeri kutusu olarak biraz farklı bir fikir arayışı içerisindeyseniz size bambu kaplı kutuları önerebiliriz. Bu kutuları yapmak biraz emek gerektirdiği için maliyeti fazla olabilir ancak şık bir alternatif olacağından emin olabilirsiniz.

5Deniz Kabuklu Nikah Şekeri Kutuları

Yaz mevsimi ve denizi sevenlerdenseniz ve kendi zevkinize uygun bir nikah şekeri arıyorsanız size bu şık kutuyu önerebiliriz. Nikah şekeri kutunuzun üzerine yapıştıracağınız deniz kabuklarını kendiniz de deniz kenarından toplayarak silikon tabancasıyla yapıştırabilirsiniz.

Lokumluk Nikah Şekeri Süsleme Örnekleri

Kutu nikah şekerleri hoşunuza gittiyse ve başka alternatiflere de göz atmak istiyorsanız size lokumluk nikah şekerini de önerebiliriz. En güzel modeller ve süsleme örnekleri için Lokumluk Nikah Şekeri Süsleme Örnekleri isimli yazımıza göz atabilirsiniz.

nikah-sekeri-kutusu-7 nikah-sekeri-kutusu-6 nikah-sekeri-kutusu-8 nikah-sekeri-kutusu-9 nikah-sekeri-kutusu-10 nikah-sekeri-kutusu-11 nikah-sekeri-kutusu-12