Mum Nikah Şekeri Modelleri

Nikah şekerleri nikahların geleneksel hediyeleridir. Uzun yıllardır birçok çift nikahlarının ardından misafirlerine o günü güzel hatırlamaları için nikah şekeri dağıtmaktadır. Son yıllarda, isimleri nikah şekeri olarak kalsa da kurabiye, sabun, mum nikah şekeri gibi değişik şekillerde dağıtılmaktadır.

Neden Mum Nikah Şekeri Dağıtmalısınız?

Eğer normal nikah şekerleri size çok klasik geliyorsa, sabun ve kurabiye gibi şeyler yerine biraz değişik ve romantik bir hediye vermek istiyorsanız mum nikah şekeri dağıtabilirsiniz. Mum nikah şekerinizin mumunu kokulu mumlardan tercih ederseniz, misafirleriniz eve gittiklerinde ve mumu yaktıklarında odalarına dolan hoş kokuyla beraber güzel dakikalar yaşayacaktır.

1İsim Etiketli Mum Nikah Şekerleri

Misafirlerinize sade bir mum nikah şekeri vermek isterseniz kağıda nikah tarihinizi ve isimlerinizi bastırıp mumluğun üzerine yapıştırmanız yeterli olacaktır. Hem görüntü olarak güzel durur hem de masraf olarak da size fazla yük olmaz.

2Kalp Mumlu Nikah Şekerleri

 

Mum zaten romantik bir hediye olacaktır ama bu romantik hediye size yetmiyorsa mumunuzu kalp şeklinde yaptırabilirsiniz. Bu mum, kullanınca doğal olarak eriyecek ve zamanla da kaybolup gidecektir ama yine de uzun süre kullanacakları için özellikle de romantik anlarda mutlaka sizi hatırlayacaklardır.

3Kabın İçindeki Mum Nikah Şekerleri

Eğer misafirlerinize biraz daha farklı bir mum nikah şekeri vermek istiyorsanız bu kabın içindeki nikah şekerlerini tercih edebilirsiniz. Kabın kapağına isimlerinizin baş harfini ve nikah tarihini yazdırarak o günü hep gülümseyerek hatırlamalarını sağlayabilirsiniz. Ayrıca kap, mum bittiğinde yeni mum konularak kullanılmasını sağlayacağı için de kalp şeklindeki mumdan daha kullanışlı olacaktır.

4Kutu İçindeki Mum Nikah Şekerleri

Misafirlerinize nikah şekeri olarak mum dağıtmak istiyorsanız ama bunu biraz daha şık bir şekilde sunmak istiyorsanız bir kutu yaptırarak mumu bunun içine koyabilir ve misafirlerinize bu şekilde dağıtabilirsiniz. Böylece hem kutuyu açarken merak etmelerini sağlarsınız hem de mumu dağıtmadan önce bozulmasını ya da tozlanmasını da engellemiş olursunuz.

Birbirinden Güzel Mum Nikah Şekerleri

Mum nikah şekerleri ile ilgili biraz daha örnek görmek istiyorsanız bu görsellere bakabilirsiniz. Ayrıca sabundan yapılmış nikah şekeri modelleri için Sabun Nikah Şekeri Modelleri isimli yazımıza göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

221 Fd2767-kabak-taşıma-mum-&ccedil wedding favour 52269743859335119512 Floating_wedding_candles 26408914285375342488