Lokumluk Nikah Şekeri Süsleme Örnekleri

Nikahınıza gelen misafirlerinizin ağzını tatlandırmak için onlara lokum dağıtabilirsiniz. Bu lokumları da lokumlukların içine koyarak güzel bir sunum hazırlayabilirsiniz. Lokumluk nikah şekeri süsleme örneklerini incelemek için yazımızın devamını okumalısınız.

Lokumluk Nikah Şekeri Fikirleri

Klasik nikah şekeri yerine lokumluk nikah şekeri farklı bir alternatif olabilir. Misafirlerinize dağıtacağınız lokumlar için şık bir sunum hazırlayabilirsiniz. Kolay bulunan malzemelerle lokumluklarınızı süsleyebilirsiniz.

1Pembe Çiçekli Lokumluk Nikah Şekeri

Lokumluk nikah şekerinizi pembe küçük çiçeklerle ve bu çiçeklere uyumlu bir kurdeleyle süsleyebilirsiniz. Lokumluğunuzda da bakır tonlarını tercih edebilirsiniz. Eğer isterseniz beyaz bir tülle kaplayabilirsiniz.

2Püsküllü Lokumluk Nikah Şekeri

Lokumluğunuzun üzerine tül kaplamak istemiyorsanız ve çiçekle süsleme yapmak size fazla sıradan geliyorsa  o zaman bu görselde olduğu gibi bir püskül kullanabilirsiniz. Püskülün üzerine de nikah tarihinizin ve isimlerinizin olduğu bir kağıdı sabitleyebilirsiniz.

3Kırmızı Cam Lokumluk Nikah Şekeri

Lokumluk nikah şekerinize biraz Osmanlı yansımaları katmak için kırmızı cam bir süsleme yaptırabilirsiniz. Nikah şekerlerinizin ya da lokumlarınızın üzerini bu camla kapatarak misafirlerinize dağıtabilirsiniz. Eğer isterseniz camın üzerine nikah tarihinizin ve isimlerinizin yazılı olduğu bir kağıt da asabilirsiniz.

4Deniz Yıldızlı Gümüş Renk Balık Lokumluk

Klasik lokumluk modelleri yerine biraz daha farklı bir lokumluk kullanmak istiyorsanız balık şeklindeki gümüş renk lokumluklara bakabilirsiniz. Eğer isterseniz lokumluğunuzun üzerine bir tül geçirtebilir ve bu tülün üzerine de deniz yıldızı ekletebilirsiniz. Balığınızın üzerine ise göz yerine bir nazar boncuğu yapıştırabilirsiniz.

5Kırmızı Kurdeleli Lokumluk

Lokumluğunuzun üzerini tülle kapatmak istemiyorsanız ve püskül alternatifini beğenmediyseniz lokumluğunuzu kalın, kırmızı bir kurdeleyle de süsleyebilirsiniz. Bu renk ve tasarımı kına gecesinde dağıtacağınız ikramlıklarda da kullanabilirsiniz. Kırmızı kurdele yerine sizin istediğiniz farklı renkteki bir kurdeleyi de tercih edebilirsiniz.

Magnet Nikah Şekeri Yapımı, Malzemeleri ve Modelleri

Misafirler nikah şekerlerini evlerine götürdükten sonra bir köşeye bırakırlar ve genellikle de orada unutulur. Misafirlerinizin bu güzel günü unutmamaları ve nikah şekerinizi gözlerinin önünde tutmaları için onlara magnet nikah şekeri dağıtabilirsiniz. En güzel örnekler, yapımı ve malzemeleri için Magnet Nikah Şekeri Yapımı, Malzemeleri ve Modelleri isimli yazımıza göz atabilirsiniz.

lokumluk-nikah-sekeri-6 lokumluk-nikah-sekeri-7 lokumluk-nikah-sekeri-8 lokumluk-nikah-sekeri-9lokumluk-nikah-sekeri-11 lokumluk-nikah-sekeri-12lokumluk-nikah-sekeri-13