Kına Tepsisi Modelleri

Bu sözlerle neden bahsedeceğimi çok iyi biliyorsunuz sevgili gelin adayları. Kına gecesinin ortasına doğru, kınalar yakılmak için gelinimizin yüzü kapatılır ve kına tepsisi sıranın en önündeki gelinin akrabası ya da arkadaşı tarafından gelinin etrafında gezdirilir. Bu ritüel sonrasında gelini ağlatma çabaları başlar, şarkılar, türküler ve insanların gözü artık gelin adayımızdadır. Peki insanların gözü el üstünde gezdirilen kına tepsisi odaklanmışken, neden tasarımlarına bakmıyoruz?

Kınayı getir aney, parmağını batır aney, bu gece misafirem, koynunda yatır aney.

Kına Tepsisi İçin Sıraya Geçelim

Sıraya geçeriz, bazen elimizde mumlar, bazen de tefler vardır, şarkıyla beraber gelin adayımızın ellerine kına yakacağız, damadın annesi altın koyacak avuçlarınıza ve açılacak tepsideki kına ve yakılacak.

1Biz Osmanlı Torunlarıyız

Saraylılara benzer şık süslemesi, iki kat, altın saçakları, merkezinde bulunan pembe taşı ve içi altın sarısı ile kaplanmış, mumluğu bile girintili tasarımıyla ile göz doldurmaktadır. Kına tepsisi bir kere kullanacak olsa da karanlıkta insanlar yanan mum ve tasarımına dikkat kesilecekler. Bu yüzden tepsi merkezindeki hilal ise dinimizin bir simgesi olarak yer almaktadır.

2Şık Tasarımlarla Kına Tepsisi

Yeşil rengin en güzel tonlarından olan bu kına tepsisi, püsküllerinin beyazlığı ile hareketin merkezi haline gelecek. Etrafınızda dönerken, çekilecek fotoğraflar kendini belli edecek bu tepsi, kırmızının alternatifi olarak çok güzel olacağını düşünmekteyiz.

3Sade Tasarımlar Beni Anlatır

Kırmızı aşkın rengidir, ben de bundan vazgeçmem diyorsanız, sade bir kınalık ile güzel bir kına gecesi tepsisi önerisidir. Güllerin köşede durması ve kırmızı tepsinin mat rengi, hem ışıkta sorun yaratmayacak hem de güzelliğin sadelikten geldiğini herkese gösterecek.

4Bir Kere Kına Gecesi Oluyor Yok Mu Şöyle Güzel Bir Şey

Gösteriş her tarafta olmalı, sonuçta bir kere kına gecesi yapıyoruz diyorsanız, işte tam sizin bu duygularınıza cevap olacak bir tepsi tasarımı. Şeffaf tasarımı, ağaçtan yapılmış kınalık, mumların uyumlu dağılımı, her şey mükemmel diyeceğimiz, modern bir kına tepsisi modelidir.

Birkaç Dakika Deyip Geçmemek Gerek

Gerçekten de kına yakılırken, ışıklar sönmesi ve mumların yakılması, o mekan, çok güzel bir andır. Bu anda sevdiğiniz kız arkadaşlarınızın sizi etrafınızda olması size huzur verecektir. Tepsi seçiminde ise, dikkat edilmesi gereken, içine kına koyulan yerin belirgin olması ve tepsinin alt kısmının güzel işlemelerle süslü olmasına dikkat etmelisiniz.

kına tepsisi kına tepsisi kına tepsisi kına tepsisikına tepsisi kına tepsisi kına tepsisi kına tepsisikına tepsisi