Kına Tepsisi Modelleri ve Yapımı

En güzel kına tepsisi modelleri için yazımızın sonundaki galeriye göz atabilirsiniz.

Kına tepsisi, bakır bir tasın içerisinde geline yakılmak için hazırlanan kınanın konulduğu tepsidir. Kimi kırmızı kimi pembe, kimi tülle yapılmış kimi tüylerle… Çeşit çeşit kına tepsisi modelleri ve kına tepsisi yapımını öğrenmek ister misiniz?

Kına Tepsisi Modelleri Yapımı

Birbirinden farklı kına tepsisi modellerini satın alabileceğiniz gibi kendiniz de tasarlayabilirsiniz. Üstelik, yapımı çok kolay! İhtiyacınız olan malzemeler; bir tepsi, bir bakır tas, bir parça tül, silikon tabancası, silikon ve makas. Öncelikle tülü, tepsinize göre yuvarlak bçimde kesin. İç kenarlarına silikon sıktığınız tepsiyi tülle kaplayın. Tepsinin görünmesini istemiyorsanız, tülü kat kat kullanabilirsiniz. Tepsiyi tülle kapladıktan sonra kenarlarını süslemeye başlayabilirsiniz. İsterseniz uzun bir tül parçasını tepsinin etrafına bombeli bir şekilde sarabilirsiniz. İsterseniz de tül yerine yumuşak tüyler kullanabilirsiniz. Çiçekler, ışıltılı taşlar, mumlar… Gerisi kına tepsisi modellerinden esinlenip geliştirdiğiniz yaratıcılığınıza kalmış!

1Kadife kına tepsisi modelleri

Osmanlı dönemini ve en eski kına gecelerini anımsatan bu geleneksel model, kına tepsisi modelleri arasında en çok tercih edilenlerden. Etrafı taşlarla ve bakır mumluklarla süslenen bu model kına gecelerinde oldukça hoş bir ambiyans yaratıyor.

2Kına tepsisi modellerinin en süslüsü

Etrafı kırmızı tüylerle kaplı bu tepsi, kına tepsisi modellerinin en süslülerinden. Bakır tas yerine cam kase ve cam mumluklar tercih edilse de, etrafına yapıştırılan taşlarla oldukça gösterişli bir hava yaratılmış.

3Kadife yastıktan kına tepsisi modelleri

Yuvarlak, kırmızı, kadife bir yastığın etrafı taşlar ve püsküllerle süslenince ortaya oldukça sade ve şık bir kına tepsisi çıkmış.

4Gösterişli ve çok katlı kına tepsisi modelleri

Pek çok kına tepsisinin aksine beyaz ve sarının uyumunu ön plana çıkaran bu kına tepsisi, kına tepsisi modellerinin en yükseği ve en gösterişlisi olmaya aday! Püsküller ve taşlarla süslenen kat kat kadife yastıkların en tepesinde ise bakır tasın içerisinde geline yakılmaya hazır kına bulunuyor.

5Sadelikten yana olanlara…

Yaşamında sadelikten vazgeçemeyen ve gösterişten hoşlanmayan gelin adayları için en ideal kına tepsisi modellerindendir. Kına gecesini simgeleyen kırmızı bir tepsi, birkaç parça çiçek ve kına…

Kına tepsinizi seçtiyseniz…

Kına tepsisi modelleri arasından kına gecenize uygun olanı seçtiyseniz, Kına Gecesi Hediyelikleri Fikirleri yazımıza da göz atabilirsiniz.

Kına tepsisi modelleriKına tepsisi modelleriKına tepsisi modelleriKına tepsisi modelleriKına tepsisi modelleriKına tepsisi modelleriKına tepsisi modelleri

kına tepsis modelleri-1 kına tepsisi modelleri-1 kına tepsisi modelleri-2 kına tepsisi modelleri-3 kına tepsisi modelleri-5 kına tepsisi modelleri-7 kına tepsisi modelleri-9