Kına Gecesi Organizasyonu Nasıl Yapılır?

Kına gecesi organizasyonu yapmaya başlayacaksanız karar vermeniz gereken ilk şey nerede yapılacağı olmalıdır. Misafirlerinizi ağırlayacağınız mekanın yanı sıra davetiyeler, kına elbiseleri ve kına gecesine ayrılan bütçe belirlenmelidir.

Kına Gecesi Organizasyonu Nasıl Olmalıdır?

Hüznün ve eğlencenin bir arada yaşandığı kına gecelerini organize ederken düşünmeniz gereken onlarca detay vardır. Bu detaylarla tek tek kendiniz ilgilenebileceğiniz gibi profesyonel bir organizasyon firması ile de anlaşabilirsiniz. Kına gecesi organizasyonu olarak küçük bir ev partisi düşünüyorsanız evinizi kına süsleri ile dekore edebilirsiniz.

1Kına geceniz için bir konsept belirleyin.

Kına geceleri eskiden gelen bir gelenek olsa da günümüzde daha farklı şekillerde kutlanmaktadır. Özellikle Osmanlı temalı kına gecesi organizasyonu konseptleri revaçta olsa da Hintlerden esinlenen kına gecesi organizasyonları da gerçekleştirilmektedir. Bazıları kına gecelerini bekarlığa veda partisi ile birleştirilerek de kutlamayı tercih edebilir.

2Kına gecesi organizasyonu mekanına karar verin.

Kına geceleri artık daha gösterişli bir şekilde kutlandığı için kına gecesi için ev yerine oteller veya düğün salonları tercih edilmektedir. Kına geceniz için mekan seçerken nasıl bir kına istediğinize ve mekanın istediğiniz konsepte uygun olup olmadığına bakmanız gerekir.

3Kına davetiyelerini hazırlayın.

Kına gecesi denilince akla kırmızı geldiğinden genellikle kına davetiyeleri de bu renkte hazırlanır. Son zamanlarda kaftan şeklindeki davetiyeler kına gecesi davetiyesi için sıklıkla tercih edilmektedir. Ayrıca tüllerle ya da incilerle süslenmiş davetiyeler de bu özel gün için güzel bir alternatif olmaktadır.

4Kına sepeti ve tepsisini unutmayın.

Gelin ve arkadaşlarına yakılacak kınayı hazırlamak için kullanılan tepsiler artık daha şık tasarımlara sahiptir. Kına kıyafetinizin renginde seçebileceğiniz bu aksesuarlara davetlilere dağıtılacak çerez ve kınayı koymak için kına sepeti de eşlik etmektedir. Genellikle kına sepeti ve tepsisi takım olarak satıldığından birbirleriyle uyum içinde olması kına gecesi organizasyonu fikirlerinde şık bir görüntü yaratmaktadır.

5Kına gecesi ikramlarını son ana bırakmayın.

Kına gecesi organizasyonunda misafirlere ikram edeceğiniz lezzetler için bir catering firması ile anlaşabilirsiniz. Bu geceye özel pastaların yanı sıra kına gecesi kurabiyeleri ve çerezler hazırlayabilirsiniz.

6Misafirlerinize özel hediyeler hazırlayın.

Kına gecesi organizasyonu için gelerek sizi yalnız bırakmayan davetlilerinizin özel hissetmelerini istiyorsanız onlara ufak hediyeler verebilirsiniz. Ayna, oje, krem gibi nesneleri kına gecesine özel olarak süsleyebilir ve misafirlerinize dağıtabilirsiniz.

kumsalda-kina-gecesi_galeri_20130208103112 kumsalda-kina-gecesi_galeri_20130319124706

kina-gecesi-15 kina-hediye6 Zen-Kına-31 mor-kina-sepeti-e1467474662854 (1) kınadavet7 (1)

Örgü Topuz Modelleri

Kına gecesi organizasyonu için saçınızı nasıl yaptıracağınıza karar veremediyseniz son günlerin popüler saç modellerinden olan örgü topuzlara bir şans verebilirsiniz. Kıyafetinizin şıklığını bir adım öteye taşıyacak örgü topuz modelleri için sitemize göz atabilirsiniz.