En Güzel Kına Gecesi Fikirleri

Kına geceleri, her gelin adayının isteğine göre farklı temalarda yapılabilmektedir. Yıllardır çoğunlukla Osmanlı temalı kına gecesi fikirleri tercih edilse de son günlerde bekarlığa veda partisi havasında kutlanan kına geceleri de oldukça seviliyor.

Kına Gecesi Fikirleri ve Temaları Nelerdir?

Hemen hemen her gelin adayının hayali olan kına geceleri, geleneklerimize göre evlilik öncesinin olmazsa olmazlarındandır. Kimi zaman Osmanlı motifleriyle kimi zaman da daha modern havada kutlansa da kına geceleri yüzyıllardır süregeliyor. Özenle hazırladığımız en güzel kına gecesi fikirleri arasından siz de kendi kına geceniz için güzel fikirler bulabilirsiniz.

1Osmanlı Kına Geceleri, en çok tercih edilen kına gecesi temalarından biridir

Kına gecesi, uzun yıllardır yaşatılan geleneklerdendir. Osmanlı döneminden günümüze kadar süregelen kına geceleri günümüzde farklı temalarla yapılsa da ağırlıklı olarak Osmanlı dönemini yansıtmaktadır.

2Gelin adayı için taht koltuk hazırlanır

Bindallı giyen gelin adayı, kına gecesinde kendisine özel hazırlanan tahtta oturur. Önüne serilen püsküllü yer minderleri de kına gecelerine fasıl havası katmaktadır.

3Osmanlı motifleriyle süslenmiş yemek masaları ve kına tepsileri hazırlanır

Kına geceniz yemekli olacaksa masaları kırmızı ve beyaz renklerle dekore edebilir, geleneksel motiflerle süslenmiş kına tepsisi ve mumluklar hazırlayabilirsiniz.

4Kaftan şeklinde hediyelikler hoş bir fikir olabilir

Masalara konuklarınız için ufak hediyelikler bırakmak kına gecesi fikirleri arasındadır. Kaftan şeklindeki kına kesesi, ojeler, aynalar veya süslü tefler…

5Hediyelik için küçük, püsküllü cam kavanozları da tercih edebilirsiniz

Kına veya Türk kahvesi gibi hediyelikler de kına gecesi fikirleri arasındadır. Osmanlı temalı bir kına gecesi planlıyorsanız, hediyelerinizi püsküllü ve küçük cam kavanozlara koyabilirsiniz.

6Bekarlığa veda partisi tadında kına gecesi fikirleri

Son yıllarda Osmanlı temalı kına gecesinin yanı sıra bekarlığa veda partisi tadında geçirilen kına geceleri de yapılıyor. Bekarlığa veda partilerinde gelin adayları çoğunlukla bindallı yerine şık bir elbiseyi gelin duvağıyla kombinliyorlar.

7Kına gecesi konuşma balonları

Bekarlığa veda partisi tadında kutlanan kına gecesi fikirleri arasında konuşma balonları bulunuyor. Farklı renklerde, farklı tasarımlarda, esprili cümlelerin yazdığı çubuklu konuşma balonları çok tercih ediliyor.

8Hediyelik ojeler

Nişan töreninin yanı sıra kına gecesi hediyelikleri olarak da kullanılabilen ojeleri ufak çiçeklerle süsleyerek konuklarınıza armağan edebilirsiniz.

Kına gecesi temanıza uygun hediyelikler seçebilirsiniz

Temalı kına gecesi fikirleri, her detayın önemsenmesini gerektiren ve büyük bir emek isteyen konudur. A’dan Z’ye her noktanın planlanması, temaya uygun ufak hediyeliklerin hazırlanmasını gerektirir. Kına geceniz için konuklarınıza vereceğiniz hediyelikleri belirlemediyseniz Kına Hediyelikleri İçin Harika Öneriler yazımıza buyurun!

kına gecesi fikirleri

kına gecesi fikirleri

kına gecesi fikirleri

kına gecesi fikirleri