Kına Gecesi Aksesuarları Yapımı Ve Modelleri

Kına gecesi gelmeden arkadaşlarınızla birlikte hazırlıkları tamamlıyorsanız, eksik olan şeyleri kendi eli işinizle tamamlamaksa niyetiniz doğru yerdesiniz. Kına gecesi aksesuarları yapımı gerek eğlenceli gerekse de istediğiniz detayı eklemeniz için de sınırsız özgürlüğe sahipsiniz. Artık zaman kaybetmeden birkaç kına gecesi aksesuarları önerisini size takdim edeceğim.

Kına Gecesi Aksesuarları Yapımı ve Çeşitleri Hakkında

Pek çok kına gecesi aksesuarı bulunmaktadır, magnetlerden, şekerliklere, kına kesesinden, kına taçlarına kadar pek çok tasarım bulunmaktadır. Bunların hepsi ev içinde kolayca yapılabilmektedir, mağaza mağaza arayıp, telaş yapmaktansa, listeyi hazırlayıp, yavaş yavaş bunları çalışmak size daha güzel gelecek, kendi yaptığımız her şey satın aldığımızdan daha güzel olduğunu da unutmayalım.

1Kalp Kına Kesesi Yapımı

Küçük 2 adet kalp kesiyoruz.
Kurdele, lavanta, kına ya da elyaf dolgu malzemesi, uygun renklerde ipimizi ve fiyonk için dikdörtgen minik bir beyaz keçe ve harflerimizi hazırlıyoruz.
İlk olarak harfleri yapıştırıyoruz, fiyongumuzu keçeye dikiyoruz, kurdele kısmına yakın bir yerden dikmeye başlıyoruz ve kurdeleyle birlikte dikiyoruz.
Dörtte üçünü diktikten sonra içine koyulacak malzemeyi de ekliyoruz ve dikişimizi tamamlıyoruz.

2Kınalık Dilek Ağacı Yapımı

Dışarıda dolaşırken bulduğunuz ağaç dallarını özenle toplayarak bir torbanın içinde bekletin. Onu güzelce yıkadıkta sonra güneşte kurumasını bekletin.Sonrasında onu sprey boyayla beyaza boyayın ve kurdele yapmak için de evde bulunan tülleri ya da küçük bezleri keserek bağlayarabilirsiniz. Ağacımızın içerisini beyaz taşlarla doldurduğunuz saksının içine yerleştirin ve bırakın insanlar dileklerini oraya iliştirsinler. Bu aksesuar en güzel kına gecesi aksesuarları arasında olabilir.

3Kına Gecesi Mumları

Kına Gecesi Mumu Malzemeleri;
Renkli kadeh bardak
Kırmızı fisto
Simli fisto
Top boncuk
Dekoratif mum
Silikon
Kına Gecesi Mumu Hazırlanışı;
Kına gecesi aksesuarları olarak kendi mumunuzu evde kendiniz hazırlamaya ne dersiniz? Hazır almak bu kadar anlamlı olmazdı her halde yapılması da çok pratik. Kırmızı fistoyu silikon ile kadehin üst kısmına yapıştırın. Taşlı boncuğu fistonun orta kısmına yapıştırın. İnce fistoyu kadehin alt kısmına yapıştırın. Simli fistonun uçlarını üçgen şeklinde kesin, fiyonk şekline getirip bağlayın. Taşlı boncuktan bir parça kesip fiyonkun üzerine yapıştırın. Hazırladığınız fiyongu kadehin alt kısmına yapıştırın. Kadehin içine bol miktarda silikon sıkın, top boncukları kadehin içine yerleştirin. Son olarak ta dekoratif mumun altını silikonlayıp, boncukların üzerine yerleştirin.

Kına Gecesi Aksesuarları Yapımı

Ben daha iyisini yaparım diyenler olsa da, annenizle tartışsanız da unutmayın ki, baktığınızda gerçekten de beğeniyorsanız herhangi bir sorun kalmayacaktır. Çünkü bu size ait bir gün, bu yüzden başkasının ne dediğine bakarak hayatta eyleme geçilmez, evet belki yıllardır yapmamış olabilirsiniz, ev ekonomisi dersini dinlememiş de olabilirsiniz fakat umut etmek başarmanın yarısıdır, biz yarısını geçtiniz bile haydi eller makaslara. Sonrasında kurabiye yapacaklara da bu link içerisinden tarifi alabilirler. Bir tane hediye de isterim artık.

kına gecesi aksesuarları kına gecesi aksesuarları kına gecesi aksesuarları kına gecesi aksesuarları kına gecesi aksesuarlarıkına gecesi aksesuarları kına gecesi aksesuarları kına gecesi aksesuarları kına gecesi aksesuarları