Kapalı Gelinlik Modelleri

Moda sektöründe yükselen değer olarak görülen kapalı gelinlik modelleri , gün geçtikçe daha farklı çalışmalarla göz doldurmaktadır. Farklı renkler, farklı tasarımlarla beraber, saçların uyumuna göre dizayn edilen gelinlikler, havaların sıcaklığından etkilenmemektedir. Açık gelinliklerden bile daha gösterişli olan kaplı gelinlik modelleri önerilerimiz umarım sizleri de kendilerine hayran bırakacaktır.

Kapalı Gelinlik Modelleri Seçiminde İnce Ayrıntılar

Kapalı gelin modellerindeki en çok rastladığımız şey, gösterişli olması ve yüz bölgesinin tam anlamıyla ortaya çıkmaması sorunu yaşanmaktadır. Bunun için taşlı işlemeler ve incilerle süslenmiş gelinliklerde bu sorun tamamen ortadan kalkmakta ve güzel bir görünüş sağlanmaktadır.

1Vücut Tipinize Göre Gelinlik Belirleyin

Kapalı gelinlik modelleri seçiminde uygun dört farklı vücut tipine vardır, gelinlik seçimi bu yüzden çok önemlidir. Dikdörtgen tipi vücuda sahip olanlar, belden büzgülü gelinlikleri tercih ederken, armut tipi vücuda sahip olanlar “V” tipi gelinlikleri tercih etmelidir. Üçgen tipli olanlar, düz kesim gelinlik tercih ederken, kum saati tipinde olanlar, beli ortaya çıkaran dar kesimlileri tercih edebilir. Tesettürlü gelin adaylarına önerim, vücudun çok ortaya çıkmaması için düz kesim size yakışacaktır.

2Damat Göre Duvak Seçimine Dikkat Edilmeli

Kapalı gelinlik modelleri için gelin çiçeği kadar duvak tasarımı çok önemlidir. ” Damatla ne ilişkisi var duvağın, oraya da mı karışıyorlar” diye düşünmeyin. Kısa boylu damat adayımız varsa,  sade ve düz bir duvak seçimi yapmanız daha güzel olacaktır. Fotoğraflarda uzun çıktığınız için tartışmaya girebilirsiniz.

3Kabarık Gelinliklerden Vazgeçmem

Kat kat görüntüsüyle, prensesleri andıran kabarık tasarımlar, tarzınızı ön plana çıkaracaktır. Motifleri, taşları, tasarımındaki işçiliğiyle Osmanlı havası yaratırken, modern ve geleneksel tarzları birleştirmek anlamında güzel uyum yakalayacaksınız.

4Dünüm, Bugünüm, Yarınım, Pembe

Çocukluktan beri pembe rengini yaşam tarzı gören tesettürlü gelin adaylarımız evlenirken, beyaz giymeyecek tabii ki . Pembe renginin sizi anlattığı aşikar, bunu siyah işlemeler de eklediğimiz zaman, masumluğu ve asilliği bir arada yaşayacaksınız.

5Sadelik Varsa Gerisi Teferruattır

Masallarla büyüyen, en sevdiği çiçek papatya olan, romantik filmleri izlerken hayallere dalan sade ve naif yaşantıyı benimseyen tesettürlü gelin adayları için tasarlanan bu kapalı gelinlik modelleri, inci işlemeli ve belli belirsiz güpürleri ile kar tanesini andıran bir güzellikte olacaksınız.

6Kır Düğününde Kapalı Gelinlik Seçimi

Kır, bahçe ya da havuz başında düğün hayal eden gelin adayları için kapalı gelinlik modelleri çok önemlidir. Hafif, yürürken ve dans ederken rahat hareket ettiren, cıvıl cıvıl tüyleriyle düğüne hareket katan gelinlik, sizi gecenin sonuna kadar mutlu hissettirecek. Açık hava düğünlerinde ortam daha loştur, bu yüzden beyaz ya da şampanya renkli gelinlikler seçmeli, işlemesi ve yoğun dantelli modeller seçerseniz, sizi izleyenlerin gözlerini epeyce yoracaksınız.

7Küçük Farklılıklar Sizi Mükemmel Kılar

Beyaz duvak seçimi yerine gelinliğe uygun bir tasarım sizin farkınızı ortaya koyacaktır. Etek ucundaki farklı dantel işlemeler ve sadeliği ön plana çıkaran geçişli tasarımı ile klasik gelinlerden farklı olacaksınız.

8Kış Gelini Olmak Bir Ayrıcalıktır

Yaz gelsin de düğün yapalım demiyorsanız, sizi tebrik ediyorum. Evliliklerin yaz ayıyla özdeşleştiği bu zamanlarda, kışın gelinlik bakmak da bir ayrıcalıktır. Bahar gelini iseniz, rüzgarda uçuşan tüller ve hafif çiçekli modeller seçmenizde fayda var, ince kumaş seçimi sizi bahara hazırlayacaktır.  Romantikliğin simgesi sonbahar ayında ise, sade, krem rengi ve dantelli kapalı gelinlik modelleri seçimleri sizi mevsime hazırlayacaktır. Sert geçen kış ayı gelini iseniz ve üşümemek istiyorsanız kumaş seçimi olarak , saten, tafta, ziberlin gibi kumaşlar ışıltılı ve kalın olduğundan sizi daha güçlü gösterecektir.

Kapalı Gelinlik Modelleri İçin İpuçları

Kapalı gelinlik modelleri seçiminde ten rengi önemlidir. Esmer tene sahip gelin adaylarımız, fildişi – pudra pembesi – pırlanta beyazı seçimleri daha güzel giderken, buğday tenlilerde ise; şampanya ve hafif pembe gelinlikler güzelliklerini ortaya çıkarmaktadır. Beyaz tenli gelin adaylarımızda ise, cıvıl cıvıl renklerle benzemiş ve uzun tülleriyle etrafta bir peri masalını andıran gelinlikler sizi mutlu edecek. Çok çok önemli bir sır vermem gerekirse : sizin gülüşünüzden daha güzel bir gelinlik yok.  

Bu dönemlerde her şeyi düşünmek zorundasınız, stres – sıkıntıya kapılmayın, bir alışveriş listesi yapın, düzenli ve sistemli alışveriş mutluluk getirir.

kapalı gelinlik modelleri