Kafes Nikah Şekeri Yapımı, Malzemeleri ve Modelleri

Nikah yapacak çiftlerin nikah şekeri dağıtmaları olmazsa olmaz bir durum haline geldi. Eğer siz de nikahınıza gelen misafirlerinize nikah şekeri dağıtmak istiyorsanız kafes nikah şekeri modellerine de mutlaka göz atmalısınız.

Birbirinden Güzel Kafes Nikah Şekeri Modelleri

Nikahında klasik bir nikah şekeri yerine farklı bir nikah şekeri dağıtmak isteyenler için kafes nikah şekeri modelleri ideal olabilir. Bu nikah şekerleri misafirlerinizin evine de şık ve sevimli bir süs eşyası olarak çok yakışacaktır.

1Mor Çiçekli Kafes Nikah Şekeri

Nikah şekerlerine çiçekler çok yakışıyor. Eğer siz de nikah şekerinizi süslemek istiyorsanız mor çiçekler kullanabilirsiniz. Özellikle kokulu çiçekler misafirlerinizin evine de hoş bir koku bırakabilir. Çiçeğinizin rengine uyumlu bir kurdeleyle de süsleyebilirsiniz.

2Ev Şeklinde Kafes Nikah Şekeri

Ev şeklinde bir nikah şekeri direkt olarak evliliği çağrıştıracaktır. Ayrıca bu nikah şekerleri şık ve farklı bir alternatif olabilir. Kafesin rengi beyaz olmak zorunda değil. Pembe renk bir kafes de çok güzel durabilir. Kafesinizin içine nikah şekerlerinizi ve kafesle uyumlu renkte çiçekleri yerleştirebilirsiniz.

3Kalp Şekilli Kafes Nikah Şekeri

Nikah şekerinizin biraz daha romantik görünmesini istiyorsanız kalp şeklinde bir nikah şekeri tercih edebilirsiniz. Bu nikah şekerinin rengini beyaz da tercih edebilirsiniz ancak size tavsiyemiz kırmızı bir kafes tercih etmenizdir. Kafesin rengine göre kurdele renginizi de belirleyebilirsiniz. Kırmızı bir kafes ile beyaz renk kurdeleler çok uyumlu görünecektir.

4Siyah Kuş Kafesi Nikah Şekeri

Kafes nikah şekerlerinde genelde beyaz rengin çoğunlukta olduğu görülse de beyaz renk kullanma zorunluluğu tabii ki yok. Siyah renkteki nikah şekerleri daha dikkat çekici görünebilir. Beyaz renk kafesler, misafirlerinizin evlerinde göze çok çarpmasa da siyah kafesler hemen dikkat çekecektir.

5Sabunlu Kafes Nikah Şekeri

Kafeslerin içine sadece nikah şekeri koymak zorunda değilsiniz sabunlar da güzel bir alternatif olabilir. Hatta eğer tercihinizi kokulu sabunlardan yana kullanırsanız misafirlerinizin evine güzel bir koku yayılmasını da sağlayabilirsiniz.

El Yapımı Nikah Şekeri Modelleri

Nikah şekerinizi özel bir yere yaptırmak zorunda değilsiniz. Kendi nikah şekerinizi kendiniz de yapabilirsiniz. En güzel el yapımı nikah şekerleri için El Yapımı Nikah Şekeri Modelleri isimli yazımıza mutlaka göz atmalısınız.

kafes-nikah-sekeri-12 kafes-nikah-sekeri-11 kafes-nikah-sekeri-9 kafes-nikah-sekeri-8 kafes-nikah-sekeri-7 kafes-nikah-sekeri-5 kafes-nikah-sekeri-6