İstanbul Gelin Hamamı Mekanları

Gelin hamamı yapacaklar için en önemli şey, gelin hamamı seçimidir. Mekanın gelecek insanların ulaşımına uygun olması, temiz olması ve eğer kalabalık olacaksanız büyük olması önemlidir.  İstanbul gelin hamamı mekanları seçmek isteyenler için bu kriterler önceliklidir.

İstanbul Gelin Hamamı Mekanları ve Bilgileri

İstanbul gelin hamamı mekanları seçmeden önce mekana gidip görme fırsatınız varsa mutlaka mekanı ziyaret edin. İnternetten araştırın ve gelecek kişilere de önerilerini sorun. Belki onların da gittiği ve tavsiye edebileceği bir mekan vardır. Arkadaşlarınızdan yardım almaktan kaçınmayın.

1Cağaloğlu İstanbul Gelim Hamamı Mekanları

Cağaloğlu Hamamı’nın tarihi I. Mahmut’a dayanıyor. İstanbul’daki en büyük çifte hamamlardan biri olma özelliğini de koruyor. Mimari olarak barok stiline hakim bir mekan olan Cağaoğlu Hamamı, gelin hamamları için tercih edilen hamamlardan biri.

Cağaloğlu Hamamı Adres: Prof.Kazım İsmail Gürkan Cad. No 24 Cağaloğlu-Eminönü/İstanbul

Cağaloğlu Hamamı Telefon: 0 212 522 24 23

2Mihrimah Sultan Hamamı

İstanbul gelin hamamı mekanları denince Mihrimah Sultan Hamamı da tarihi hamamlardan birisidir. Kanuni Sultan Süleyman ve Hürrem Sultan’ın kızı olan Mihrimah Sultan adına, Mihrimah Sultan Camii külliyesinin içine Mimar Sinan tarafından 1562-1565 yılları arasında yapılmıştır. Gelin hamamı olarak sıkça tercih edilen mekanlardan biridir. Mimarı, Mimar Sinan olduğu için oldukça güzel bir hamam olduğunu söyleyebiliriz.

3Çinili İstanbul Gelin Hamamı Mekanları

Çinili Hamam, 1640 yılında Kösem Sultan tarafından yapılmış. Hamamda doğal bir ısıtma sistemi bulunuyor. Hamamda kına ve gelin hamamı yapma imkanınız var. Bayanlar bölümü 08:00-19:30 saatleri arasında açık.

Çinili Hamam Adres: Çavuşdere Cad. Muratreis Mah. No: 204 Üsküdar / İSTANBUL

Çinili Hamam Telefon:  0216 334 97 10

4Ayasofya Hürrem Sultan Hamamı

Ayasofya Hürrem Sultan Hamamı, 1556-1557 yılları arasında baş mimar, Mimar Sinan’a yaptırılmıştır. Konumu nedeniyle ulaşımı kolaydır. İstanbul gelin hamamı mekanları olarak kullanımı açısından da oldukça idealdir. Popüler bir hamam olduğu için gelin hamamı olarak sıkça tercih edilir. Başka bir gelin hamamı olup olmadığını öğrenmek için önceden arayıp bilgi almanız daha doğru olacaktır.

Ayasofya Hürrem Sultan Hamamı Adres: Cankurtaran Mh., Ayasofya Meydanı No:2, Fatih/İstanbul

Ayasofya Hürrem Sultan Hamamı Telefon: (0212) 517 3535

Kına Gecesi İçin Fikirler…

Eğer kına gecenizi hamamda yapmayacaksanız Kına Gecesi Hazırlıkları Nasıl Yapılır? isimli yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz.