İlginç Düğün Davetiyeleri ve Fikirleri

Düğünde giyilecek gelin ve damatlık kadar önemli bir şey daha varsa o da düğün davetiyesidir. Hemen hemen her çift düğün davetiyesi konusunda kararsızlığa düşer. Bazı çiftler klasik bir davetiye yerine görenleri şaşırtacak bir davetiye yaptırmak ister. İlginç düğün davetiyeleri yaptırırsanız hem unutulmaz bir davetiyeniz olur hem de davetiyeyi gören misafirlerinizi şaşırtmış olursunuz.

İlginç Düğün Davetiyeleri Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

İlginç bir düğün davetiyesi yaptırmak istiyorsanız mutlaka kağıdın kalitesine özen gösterin. Eğer açınca küçük bir maket çıkan bir davetiye istiyorsanız bu davetiyenin kolay yırtılmayacak ama çabuk şekil alacak, şeklini uzun süre koruyacak bir kağıttan yapılmış olmasına ve baskı hatalarının olmamasına özen göstermelisiniz.

1Evlilik Cüzdanı Şeklinde İlginç Düğün Davetiyeleri

Eğer insanları davetiye zarfını açtıkları anda şaşırtmak istiyorsanız onlara dışı evlilik cüzdanına benzeyen bir davetiye gönderebilirsiniz. Bu davetiyenin dış dokusu eğer evlilik cüzdanına benzerse daha şık bir hava oluşacaktır. Dışı normal de olabilir. Çok fazla maliyet gerektirmeyecek bu davetiye, nispeten ucuz bir davetiye olacaktır.

2Gelinlik ve Damatlık Şeklinde İlginç Düğün Davetiyeleri

Evlilik cüzdanına benzeyen davetiyeden daha farklı bir davetiye yaptırmak istiyorsanız gelinlik ve damatlık şeklinde bir davetiye yaptırabilirsiniz. Bu davetiye için ayrıca bir zarf almanıza da gerek kalmaz. Burada zarfınız damatlık. Gelinlik şeklindeki davetiyeyi damatlık şeklindeki zarfa koyarak verdiğinizde davetiyenizi görenlerin çok şaşıracağından emin olabilirsiniz.

3Konseptinizi Özetleyen İlginç Düğün Davetiyeleri

Düğününüzü bir yatta ya da deniz kenarında bir yerde yapacaksanız konseptinizi kısaca özetleyen bu şık davetiyeyi yaptırabilirsiniz. Hem böylece misafirlerinizin davetiyeyi görür görmez o büyük gün için heyecanlanmaya başlamalarını sağlayabilirsiniz. Kır düğünü yapacaksanız kelebek şeklinde bir davetiyeyle de konseptinizi kısaca özetleyebilirsiniz.

4Klaket Şeklinde Düğün Davetiyesi

Eğer misafirlerinize “Bizimkisi bir aşk hikayesi, siyah beyaz film gibi biraz.” mesajı vermek istiyorsanız onlara klaket şeklinde bir davetiye verebilirsiniz. Klaket şeklindeki ilginç düğün davetiyeleri biraz sık yapıldığı için demode olmuş olsa da değişik bir tasarım yaparak size özgü bir davetiye oluşturabilirsiniz.

Birbirinden Güzel Özel Tasarım Gelin Ayakkabıları

İlginç düğün davetiyeleri önerilerimizden sonra eğer özel tasarım bir gelin ayakkabısı yaptırmak istiyorsanız ancak henüz nasıl bir şey yaptıracağınıza karar veremediyseniz bu fotoğraflar size ilham verebilir. Ayrıca düğün mekanınızı henüz seçemediyseniz Düğün Mekanları Seçimi Nasıl Yapılır? isimli yazımızı okuyarak fikir edinebilirsiniz.

gelin-ayakkabısı-2016-2 I do 12 İlginç düğün davetiyeleri İlginç düğün davetiyeleri İlginç düğün davetiyeleri İlginç düğün davetiyeleri İlginç düğün davetiyeleri İlginç düğün davetiyeleri