Gelin Saçı Modelleri İçin Harika Fikirler

Bayanlar, en mutlu günlerinde çok güzel bir görüntü sağlayabilmek için gelin saçı modelleri konusunda sıkı bir araştırma yapmalıdır. Vücut tipi, yüz tipi ve gelinlik modeline göre seçilmesi gereken saç modelleri, mutlaka gelinin ve gelinliğin güzelliğini ön plana çıkaracak nitelikte olmalıdır.

Gelin Saçı Modelleri Seçimi

Eğer saçınızın düğün gününde çok güzel olmasını ve bozulmamasını diliyorsanız mutlaka işinde usta bir isimle çalışmanız gerekmektedir. Kısa sürede bozulacak saç size tüm düğün akşamını zehir edebilir.

1Açık Saç Modelleri

Klasik gelin saçı modellerinden biri olan topuzdan hemen sonra gelen açık saç modelleri, dalgalı ve düz olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Gelinin yüz tipine göre bu ikisi arasından seçim yapılmalı ve saç modeli mutlaka gelinliğin ve düğünün konseptine uydurulmalıdır. Gelini çok boğmayacak bir saç modeli, onu düğün gününde bir prenses edasına bürüyecektir.

2Topuz Gelin Saçı Modelleri

Topuz modeli genellikle her bayanın evlenmeden önce aklına gelen ilk saç modeli tiplerindendir. Topuz saç modeli de kendi arasında birçok kategoriye ayrılmaktadır. Dağınık topuzdan, enseden topuza, örgü topuzdan sade topuza kadar birçok çeşit gelin adayının yüz tipine göre seçilmelidir. Gelin topuzu hakkında daha fazla fikir almak için Gelin Topuz Modelleri İçin En Güzel Fikirler başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

3Çiçeklerle Süslenmiş Gelin Saçı Modelleri

Özellikle kır düğünü konseptlerinde çokça tercih edilen bu saç tipleri, hem açık saçlara hem de topuz modellerine uygulanabilmektedir. Sade ve şık bir gelinliğin üzerine kullanılacak çiçek aksesuarları ile gelinler masumluğun ve minimalliğin tadını çıkaracaktır. Sadelikten yana olan bayanların mutlaka incelemesi gereken bu saç modelleri, sizlere oldukça vintage bir hava da katacaktır.

4Retro Saç Modelleri

Geçmişe olan özlemini tarzına yansıtmayı seven genç bayanların tercih ettiği retro saç modelleri, özellikle 40’lı, 50’lı, 60’lı ve 70’li yıllarda yaşayan bayanların saç modellerini günümüze taşımaktadır. Düğün gününde farklı görünmek ve dikkatleri üzerine çekmek isteyen bayanlar tarafından retro gelin saçı modelleri mutlaka incelenmelidir.

Saç modeli seçerken dikkat!

Gelin saçı modelleri tercih edilirken öncelikle yüz tipine sonra ise gelinlik ve düğünün konseptine dikkat edilmelidir.

Henüz nasıl bir gelin modelleri seçeceğine karar verememiş olan gelin adayları için Vücut Tipine Göre Gelinlik Modelleri başlıklı yazımızdan da fikir alabilir.

gelin saçı modelleri gelin saçı modelleri gelin saçı modelleri gelin saçı modelleri gelin saçı modelleri gelin saçı modelleri gelin saçı modelleri gelin saçı modelleri