Gelin Hamamı Organizasyonu Nasıl Yapılır?

Gelin hamamı düğünden önce güzelce stres atmak için ve iyice temizlenmek için yapılır. Kız ve erkek tarafından yakın akrabalar, arkadaşlar gelir ve hem güzel bir eğlence yapılır hem de herkes hamamın konforunda yıkanır. Gelin hamamı organizasyonu yapmak oldukça kolay ve stressizdir.

Gelin Hamamı Organizasyonu

Gelin hamamı organizasyonu yaparken ilk adım hamamı seçmektedir. Nasıl bir organizasyon yapacağınıza ve kimlerin geleceğine hamamın büyüklüğüne göre karar verebilirsiniz. Aslında mekanı seçtikten sonra gerisi oldukça kolaydır.

1Gelin Hamamı Seçimi

Gelin hamamınızı seçerken, hamamın konumu, olanakları ve büyüklüğünü göz önünde bulundurun. Tabii temiz bir yer olması da ilk kriterlerden biridir. Akrabalarınızla ve arkadaşlarınızla rahat edebileceğiniz bir hamam tercih etmeniz önemlidir.

2Gelin Hamamında Ne Yapacağınıza Karar Verin

Gelin hamamı mekanınızı seçtikten sonra gelin hamamınızda yıkanacak mısınız yoksa kınanızı da orada mı yapacaksınız bunu kararlaştırın. Ancak eğer kına gecesi yapacaksanız kına yapmamanız daha doğru bir karar olacaktır.

3Gelin Hamamı Hediyeleri

Gelin hamamınızda yıkanacak mısınız yoksa kınanızı da yapacak mısınız bunu kararlaştırdıktan sonra gelin hamamı hediyelerinizi seçmeye başlayabilirsiniz. Eğer kına yapmayacaksanız kına gibi hediyeler vermeniz anlamsız olacaktır. Bu yüzden hediye seçme aşamasına mekanda yapacağınız şeyi kararlaştırdıktan sonra geçin.

4Gelin Hamamı İkramları

Gelin hamamı organizasyonu gününüzde ikramlık dağıtmak istiyorsanız çok ağır şeyler tercih etmemenizi öneririz. Hamam sıcak olacağı için ağır ve yağlı şeyler yerine hafif atıştırmalıklar ve meyveler ikram edebilirsiniz. Meyveleri önceden dolaba koydurursanız soğuk soğuk yeme fırsatınız olur ve misafirleriniz serinlemiş olur.

5Gelin Hamamı Müzikleri

Gelin hamamı organizasyonu için canlı müzik çalmaları için organizasyon firmalarıyla görüşebilirsiniz ama olmasa da çok önemli değil. Kendiniz de güzel şarkılarla bir liste hazırlayabilirsiniz. Oryantal şarkıları da bolca kullanırsanız doyasıya oynayıp eğlenebilirsiniz. Kına gecenizi de hamamda yapacaksanız kına gecesi ile ilgili şarkıları da eklemeyi unutmayın.

Gelin Hamamınızda Dağıtabileceğiniz Banyo Setleri

Gelin hamamı organizasyonu için gelen misafirlerinizın hamamda kullanacağı banyo setleri dağıtmak istiyorsanız,bu konuyla ilgili size biraz fikir vermek isteriz. Eğer kına gecenizi hamamda değil ayrıca yapacaksanız En Güzel Kına Gecesi Fikirleri isimli yazımızı okumanızı da tavsiye ediyoruz.

gelin-hamamı-3 gelin-hamam-seti- IMG_6897 2- bekarlığa veda partisi, gelin hamamı, bekarlığa veda süsleme, bachelorette party, el pankartları, gelin hamamı seti, kişiye özel bekarlığa veda pankartları, temalı parti çerçevesi,temalı parti bb045 FB,612,21,gelin-hamami-seti-kisiye-ozel FB,605,21,gelin-hamami-seti-kisiye-ozel