Gelin Çiçeği Yapımı İçin Öneriler

Hayatınızın bu en önemli gününde her şeyin tam olmasını istediğinizi biliyoruz. Eksiksiz, en güzeli, en unutulmaz.. Bu güzel günü sizin ve dolayısıyla herkes için akılda kalmasını istiyorsunuz. En önemli ayrıntılardan biri de gelin çiçeği. Ama bir türlü karar veremiyorsunuz; hatta kendiniz evde gelin çiçeği yapımını aklınızdan dahi geçirmiyorsunuz. Ama inanın o kadar kolay ki. Gelin birlikte bakalım evde gelin çiçeği yapımı için öneriler konusunda size nasıl yardımcı olabiliriz.

Evde Gelin Çiçeği Yapımı İçin Öneriler

Evde gelin çiçeği yapmak için öncelikle hem gelinliğiniz, hem de kendi tarzınıza uygun bir renk seçin. Sonrasında seçtiğiniz renge göre her şey biraz daha kolay olacak. Dilerseniz, daha fazla fikir almak için Gelin Çiçeği Modelleri İçin En Büyüleyici Tasarımlar yazımıza da göz atabilirsiniz.

1Gelinliğiniz romantik bir tarzdaysa uçuk ve pastel renkler tercih edebilirsiniz.

Daha canlı ve göz alıcı renkler tercih ediyorsanız mor, pembe ve yeşil gibi renkleri kullanmak da mümkün.

2Renk tercihinizi yaptıktan sonra sıra seçeceğiniz çiçeklerde.

Yine tarzınıza uygun olarak romantik veya modern tarzdan birini tercih edebilirsiniz. Buna göre uyumlu renkler seçerek devam edebilirsiniz.

3Gelin çiçeği yapımı için, ister kumaştan ister kâğıttan olsun, çiçeğinizi saracağınız materyalin dayanıklı olmasına dikkat edin.

Kalın saman kâğıt son dönem oldukça tercih edilen bir materyal. Fakat beyaz rengi ve kolay bulunması sebebiyle grapon kağıdını da tercih edebilirsiniz.

4Küçük bir detay daha. Son dönem dantel ve iğne oyaları da gelin buketlerinde oldukça moda.

5Ekleyeceğiniz herhangi bir çiçeğin geniş yeşil yaprakları çiçeğinizin gösterişli olmasını da sağlayacaktır.

Doğanın bu güzel rengi hangi renk, tarz ve çiçeği seçerseniz seçin çiçeğinizin capcanlı görünmesini sağlayacaktır.

6Şimdi de çiçeğinizi süslemeye geldi sıra.

Çeşitli renklerde kurdeleler, dilerseniz tüller ve küçük nazar boncukları ile özgün tarzınızı yansıtabilirsiniz. Şimdi birbirine sıkı sıkıya bağladığınız çiçekleri kurdele ile sağlamlaştırıp sıkı bir düğüm atın.

7Gelinliğiniz sade ise lateks çiçekler kullanabilir, doğal liflerle süs verebilirsiniz.

8Kimi zaman birden fazla düğün veya farklı günlerde nikah ve düğün organizasyonlarımız olur.

Yapay çiçek kullanarak uzun süre dayanıklı bir çiçeğe sahip olmak da mümkün. Üstelik sonrasında dekoratif malzeme ve bir anı olarak evinizde yer vermeniz de mümkün.

Önemli not: Makas, yan keski ve silikon tabancasını da yanınızda hazır bulundurmayı unutmayın.