Gelin Çiçeği Seçimi Nasıl Yapılır?

Gelin çiçeği yapımı için tüyolar ve yazının sonunda muhteşem bir gelin çiçeği galerisi sizi bekliyor..

Gelinliğinizi seçtikten sonra sıra onunla en uyumlu parçalardan biri olan gelin çiçeğine gelir sıra. Seçimi zevkinize ve tarzınıza göre yapmanız gerektiği bir gerçek; fakat farklı birkaç küçük detay ile tam olarak istediğiniz gelin çiçeğine sahip olmanız mümkün. İşte gelin çiçeği seçimi için hazırladığımız birkaç küçük ipucu.

Gelin Çiçeği Seçiminizi Yaparken Nelere Dikkat Etmeli?

Öncelikle ne istediğinizi ve belki de ne istemediğinizi tam olarak bilmeniz, tanımlamanız ve çiçekçinize aktarmanız gerekiyor. Size yardımcı olması için bu bilgilere sahip olması önemli. Daha sonra hangi adımlarda nelere dikkat etmeniz gerekiyor sizin için sıraladık.

1Çiçeğinizin rengi ile gelinliğinizin uyumu

Bir gelinin en önemli aksesuarlarından olan çiçeği, kendisinden ön plana çıkmamalı; bir yandan da akılda kalmalıdır. Gelinliğinizle uyumlu bir çiçek sahibi olmak için gelinlik kumaşınızdan örnek bir parça ve/veya bir fotoğraf ile çiçekçinize giderek işe başlayabilirsiniz.

2Gelinliğinizin modeli ile uyumlu buket modelleri

Kabarık etekli bir gelinliğiniz varsa büyük buketler yerine doğal çiçeklerle süslenmiş bir buketi tercih edebilirsiniz. Daha sade, dingin görünümlü bir gelinlik tercih edecekseniz, çiçeğiniz gösterişli ve seviyorsanız bol renkli olabilir.

3Doğal gelin çiçeği seçimi nasıl yapılmalı?

Eğer doğal çiçeklerden oluşan bir buket tercih edecekseniz mevsimi göz önünde bulundurmayı unutmayın. İstediğiniz çiçekleri düğününüzün olacağı tarihte bulabilecek misiniz önceden mutlaka araştırın. Özellikle istediğiniz çiçeğin olmadığını öğrenirseniz alternatif yaratmak için vaktiniz olsun.

4Düğün teması ile çiçeğinizin uyumu

Çık avizelerle donanmış bir salonda olacak düğününüzde kır çiçekleri kullanmak uyumu kaçıracaktır. Fakat örneğin pembe detaylar barındıran bir düğün temanız varsa pembe güllerinden bulunduğu bir gelin buketi ile uyumu yakalayabilirsiniz.

5Saç ve makyajınızın önemi

Çiçeğinizi yaparken saç ve makyajınızı da hesaba katmalısınız. Saçınızı topuz yaptırdığınızda saçınıza takacağınız toka ve taşlarla uyumlu bir buketiniz olduğunda dikkatler de özen gösterdiğiniz detaylarda olacaktır.

6Zarif detayları da unutmayın

Gelinliğinizde kullandığınız değerli taşlar veya boncuklar gibi ufak detayları buketinize yansıtmak, uyumunuzun ön planda olmasını sağlayacaktır. Dikkatli konukları düşünüyorsanız, bu detay onların ilgisini çekecektir.

7Ve cesur olun

Bu özel günde bütün dikkatlerin sizin üzerinizde olacağı bir gerçek. Nasıl tercihler yaparsanız yapın unutulmaz bir gün sizi bekliyor. Fakat bu özel günü unutulmaz kılmak da sizin elinizde; dilediğiniz gibi tercihler yaparak seçimlerinizin içinize sinmesini sağlayın.

gelin-buketi geln-buketleri cicek-gelin-buketi-HS-310 gelin-buketi-modelleri16 gelin-buketi-blog rengarenk-mutluluk-gelin-buketi-at2108-1-1 Gelin_Buketleri-4 bir-ask-masali-gelin-buketi-at2115-1-1 rengarenk-gelin-buket-modeli Gelin-Buketleri-01 gelin_buketleri_4-e1428868854638 gelin_buketleri_4-e1428868854638 gelin buketi modelleri 56 gelin buketi modelleri 55 gelin buketi modelleri 54 gelin buketi modelleri 53 gelin buketi modelleri 52 gelin buketi modelleri 51 gelin buketi modelleri 50 en guzel gelin buketi modelleri 16 en guzel gelin buketi modelleri 15 en guzel gelin buketi modelleri 14 en guzel gelin buketi modelleri 13 en guzel gelin buketi modelleri 12 en guzel gelin buketi modelleri 11 en guzel gelin buketi modelleri 10 en guzel gelin buketi modelleri -1 en guzel gelin buketi modelleri - 9 en guzel gelin buketi modelleri - 7 en guzel gelin buketi modelleri - 6 en guzel gelin buketi modelleri - 5 en guzel gelin buketi modelleri - 4 en guzel gelin buketi modelleri - 3 en guzel gelin buketi modelleri - 2