Evde Nişan Organizasyonu Nasıl Yapılır?

Eğer nişanınızı bir mekanda değil de evde yapmak istiyorsanız organizasyonu iyi yapmalısınız. O gün hiç bir şeyin eksik olmamasına özen göstermelisiniz. Evde nişan organizasyonu yapmak için kendinize mutlaka bir yapılacaklar listesi yapın.

Evde Nişan Organizasyonu Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Evde nişan organizasyonu yapacaksanız aşırıya kaçmamaya özen gösterin. Ancak çok da sade olmamasına dikkat edin. Çok fazla para harcamayın mümkün olduğunca az parayla güzel bir tören yapmaya çalışın. Bu zor gibi görünebilir ama eğer yapabileceğiniz her şeyi kendiniz yapıp hazır almamaya çalışırsanız masraflar biraz daha az olabilir.

1Nişan Elbisesi

Evde nişan organizasyonu yapacaksanız abiye elbiselerden uzak durmalısınız. Mümkün olduğunca sade ancak o günün özel bir gün olduğunu belli edecek bir elbise satın alın. Elbisenizin renginin beyaz, krem gibi gelinliği anımsatacak bir renk olmamasına özen gösterin. Abiye ve Nişanlık Modelleri İçin Büyüleyici Öneriler başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

2Nişan Tepsisi

Nişan tepsileri genellikle oldukça pahalı olur ancak bu tepsileri siz kendiniz de yapabilirsiniz. İhtiyacınız olan sadece biraz yaratıcılık ve birkaç basit malzeme. Çok kolay bir şekilde şık bir nişan tepsisi yapabilirsiniz. Eğer yaratıcılığınıza ya da el becerinize güvenemiyorsanız nişan tepsisi satın alabilirsiniz tabii.

3Nişan Yüzüğü

Nişanınızdan en az 10 gün önce nişan yüzüklerinizi mutlaka seçmiş ve denemiş olun. Parmağınıza bol gelen ya da hiç parmağınıza olmayan bir yüzükle nişan töreni yapmak zorunda kalabilirsiniz. Nişan yüzükleri evlendikten sonra sol elin yüzük parmağına takılıyor. Yani nişan yüzüğünüz bir ömür boyu sizde olacak. Bu nedenle hoşunuza giden bir yüzük seçin.

4Evde Nişan Organizasyonu Ev Süslemesi

Evde nişan organizasyonu için evinizi mutlaka süsleyin. Nişanlınızın ve sizin fotoğraflarınızı bir ipe mandallayarak evin değişik yerlerine asabilir, şık mumluklar yapabilir ya da sandalyelere uçan balonlar bağlayabilirsiniz. Seçim sizin.

5İkramlık Yiyecekler

Nişan töreniniz sırasında misafirlerinize mutlaka yiyecek ikram edin. Bu yiyeceklerin kolay servis edilebilir olmasına özen gösterin. Aşırıya kaçmanıza gerek yok sonuçta evinizde akşam yemeği düzenlemiyorsunuz.

6Evde Bişan Organizasyonu İçin Nişan Pastası

Nişanınızda mutlaka küçük de olsa bir pasta kesin. Pasta tercihi size kalmış. İsterseniz nişanlınızla ikinizin fotoğraflarınızı bastırın isterseniz de şık bir pasta satın alın.

Birbirinden Güzel Nişan Tepsisi Modelleri

Evde nişan organizasyonu hakkında fikirlerimizeden sonra nişanınızda kullanacağınız tepsiye henüz karar veremediyseniz bu görseller size yol gösterebilir. Ayrıca Nişan Pastası Modelleri yazımızda da nişan pastasıyla ilgili fikirler bulabilirsiniz.

2015-nişan-tepsisi-söz-tepsi-modelleri-35Aynalı-ve-parlak-taşlı-pembe-süslemeli-nişan-tepsisi-modeli

nisan-tepsisi-3 pr_01_147778 SAM_5989