Evde Nikah Şekeri Yapımı

Düğün hazırlıklarında en çok özen gösterilmesi gereken konulardan biri nikah şekeri seçimidir. Pek çok kişi envai çeşidi bulunan hazır nikah şekeri çeşidi modellerinden birini seçse de bunun yerine evde nikah şekeri yapımını tercih edenler de çoğunluktadır. Dışarda yer alan nikah şekeri modellerini beğenmeyebilir veya bu işi çok daha ucuza getirmek isteyebilirsiniz. Emek verip hazırladığınız nikah şekerleri misafirlerinizde tatlı bir anı olarak hatırlanacak, bakıldığında düğün gününüzün ne kadar da güzel geçtiğini anımsatacaktır.

Evde nikah şekeri yapımı ve örnekleri

Nikah şekeriniz kimsede olmasın, sadece ve sadece size özel olsun istiyorsanız evde nikah şekeri yapımı tam da size göre. Basit malzemeler edinerek inanamayacağınız güzellikte nikah şekerleri hazırlamanız mümkün. Sizin için hazırladığımız listemizde evde nikah şekeri yapımı için gereken malzemler ve örnek fikirleri bulacaksınız.

1Silikon tabancası ve makas yeterli

Bütün el işi işlerinde olduğu gibi evde nikah şekeri yaparken de en büyük yardımcınız silikon tabancı olacak. Hatta bazı nikah şekeri modellerinde sadece silikon tabancası ve makas yeterli olacaktır.

2Hazır kavanozları şık birer nikah şekerine dönüştürün

Hazır olarak alacağınız minik kavanozlarınızı içlerini dolduracağınız şekerler ve minik bir kurdele ile bağlayarak şık birer nikah şekerine dönüştürebilirsiniz.

3Youtube videolarından faydalanmak

Aklınızda belirli bir model yok ama yine de evde nikah şekeri yapmak istiyorsanız, youtube sizin için güzel bir kaynak olabilir. Nikah şekeri yapımına dair öğretici videolar bulabilir, denemeler yapabilirsiniz.

4Keçeden Nikah Şekeri

Nikah şekerinizi keçe modellerden yapmaya karar verdiyseniz almanız gereken malzemeler; kullanmak istediğiniz renkte keçe, üzerini süslemek için kullanılacak nazar boncuğu, boncuk, çiçek vs. Burada öncelikle hangi modelde nikah şekeriniz olsun istiyorsanız o modelde bir taslak çıkarıp keçelerinizi bu modelde hazırlamanız gerekiyor. Bundan sonrasında süsleme işini silikon tabancasına bırakabilirsiniz 🙂

5Mis kokulu nikah şekerleri

Şüphesiz ki en güzel nikah şekeri fikirlerinden biri de lavanta keseleridir. Seçeceğiniz renkte tüllerden lavanta keseleri doldurarak basit ama etkili nikah şekerleri oluşturabilirsiniz.

Peki ya Düğün Pastanız?

Hazır nikah şekerlerinde bahsetmişken düğün pastanızın nasıl olacağını da seçmenizin tam sırası. Dilerseniz sizin için hazırladığımız “Düğün Pastası Seçimi Nasıl Yapılır?” adlı yazımıza göz atabilirsiniz.

Evde el yapımı nikah şekeri yapmak isteyenler için fikit oluşturabilecek şirin nikah şekeri modelleri.

maxresdefault

Buyuk-rose-kolonya-nikah-sekeri-848x1000

 

Evde el yapımı nikah şekeri yapmak isteyenler için fikit oluşturabilecek şirin nikah şekeri modelleri.

Evde el yapımı nikah şekeri yapmak isteyenler için fikit oluşturabilecek şirin nikah şekeri modelleri. Dantel Oyan evde nikah şekeri yapmak isteyenlere

Nikah-Sekeri-2