En Güzel A Tipi Gelinlik Modelleri

A tipi gelinlik modelleri sadeliği ve gösterişi bir arada barındırır. Bu nedenle son birkaç senedir oldukça sık görülmektedir. A harfini anımsattığı için “A tipi gelinlik” olarak adlandırılırlar.

1A Tipi Gelinlik Modelleri İçin Şık Öneriler

A tipi gelinlik modelleri hemen hemen tüm vücut tipleri için uygundur. Bele fazla oturmadığı için fazla kilolu olmayan her bayan tercih edebilir. Etek kısmı çok kabarık olmadığı için, kabarık gelinlik giymek istemeyen bayanların gözdesi olmuş bir modeldir.

2Askılı A Tipi Gelinlik

A tipi gelinliklerde askılar çok sık kullanılıyor. Eğer dekolteden hoşlanıyorsanız askılı gelinlikler bunun için uygundur. A tipi askılı gelinliklerde istediğiniz dekolteyi rahatlıkla kullanabilirsiniz. Dekolte istemiyorsanız da isterseniz biraz tülle önünü kapatabilir ya da dekoltesiz bir model seçebilirsiniz.

3Uzun Kollu A Kesim Gelinlik

Düğününüzü kışın yapacaksanız ve uzun kollu bir gelinlik giymek istiyorsanız bu tarz, transparan tüllü uzun kolları olan bir gelinlik tercih edebilirsiniz. Bu sayede hem gelinliğiniz fazla kapalı görünmez hem de kış ayları için de uygun bir gelinlik giymiş olursunuz. Ayrıca kollarındaki dantel detayları da gelinliğinize farklı bir hava katar.

4Straplez A Tipi Gelinlik

Straplez gelinlik sevenler için de A kesim gelinlikler vardır. Ancak eğer göğüsleriniz küçükse bu tarz bir gelinlik üstünüzden kayabilir. Gelinlik üstünüze tam olsa bile rahat edemeyebilirsiniz. Ayrıca dekolte istiyorsanız straplez bir gelinlikte fazla dekolte olmayacağını bilmenizde fayda var.

5Geniş Askılı A Tipi Gelinlik

Eğer normal askılar sizin için fazla ince geldiyse o zaman bu geniş askılı modelleri tercih edebilirsiniz. Bu tip gelinliğin askıları daha kalın olduğu için dekolte de daha şık görünecektir. Fazla dekolte istemiyorsanız görseldeki gibi bir gelinlik giyebilirsiniz.

6Kayık Yaka A Tipi Gelinlik

Kayık yaka gelinlikler, biraz straplez gelinliklere benzemektedir. Kolları aşağıya düşük olduğu için değişik ve hoş bir tarz oluşturur. Kol kısımlarında danteller kullanarak buraları daha gösterişli bir hale getirebilirsiniz.

Fransız Gelinlik Modelleri

Eğer A tipi gelinlik almaya karar verdiyseniz ancak modeliyle ilgili kafanız karıştıysa size biraz daha seçenek sunmak istiyoruz. Ayrıca Fransız Gelinlik Modelleri isimli yazımıza göz atmayı unutmayın.

2016-Gelinlik-Modelleri,0320_1354 a-kesim-gelinlik-modelleri-2013 a-kesim-2 2015-A-Kesim-Gelinlik-Modelleri 4xlcwl2328 askili-kesim-gelinlik-modelleri-22 askili-kesim-gelinlik-modelleri-7