El Yapımı Nikah Şekeri Modelleri

Nikah şekerinizi dışarıda yaptırmanıza gerek yok. Birkaç malzemeyle evde kendiniz de el yapımı nikah şekeri yapabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan şey biraz ilham, bir parça el becerisi ve tabii birkaç malzeme.

El Yapımı Nikah Şekeri İçin Öneriler

El yapımı nikah şekeri yapacaksanız malzemelerinizi önceden mutlaka belirleyin. Böylece alışverişe çıktığınızda ne alacağınızı bilirsiniz ve kafanız karışmaz. Çünkü alışverişe çıktığınızda çok fazla çeşit bulacaksınız ve mutlaka aklınız karışacak. Ancak eğer ne alacağınızı bilmezseniz elinizde ne yapacağınızı bilemeyeceğiniz birçok malzemeyle eve dönebilirsiniz.

1Çuval Bezi İle El Yapımı Nikah Şekeri

El yapımı nikah şekeri yapacaksanız öyle çok pahalı malzemeler kullanmanıza gerek yok. Çuval bezi ile de çok güzel nikah şekerleri yapabilirsiniz. Çuval bezi biraz da sert olduğu için sağlam olacaktır. Çuval bezi ile kese yapmanıza gerek yok. Biraz yaratıcılığınızı kullanarak çuval bezini farklı formlara da sokabilirsiniz.

2Şişe Nikah Şekeri

Nikah şekerinizi küçük şişelere doldurup bir tıpayla kapatıp kurdele bağlayarak misafirlerinize dağıtabilirsiniz. Hem sade hem de şık bir nikah şekeri vermek istiyorsanız bu nikah şekeri bu isteğinizi tam olarak karşılayacaktır. Ayrıca eğer el yapımı nikah şekeri yapmak için yeterince vaktiniz yoksa yarım saat gibi kısa bir sürede çok fazla sayıda nikah şekeri yapabilirsiniz.

3Deniz Kabuğu El Yapımı Nikah Şekeri

Nikah şekerinizi çok daha ucuza mal etmek istiyorsanız bir deniz kıyısına gidip deniz kabuğu toplayabilirsiniz. Tabii ki deniz kabuğu satan yerlerden de temin edebilirsiniz. Deniz kabukları zaten uzun zamandır süs eşyası olarak da sıkça kullanılıyor. Siz de bunu nikahınızda sürdürmek isterseniz deniz kabuğundan nikah şekeri yapıp misafirlerinize dağıtabilirsiniz.

4Keçeden El Yapımı Nikah Şekeri

Keçe günümüzde pek çok süs malzemesinde kullanılıyor. Hem ucuz olması hem de kullanımının kolay olması nedeniyle de çoğu kişi tarafından tercih ediliyor. Siz de eğer yapımı kolay ve maliyeti de az bir nikah şekeri yapmak istiyorsanız keçeyle çok güzel bir nikah şekeri yapabilirsiniz.

Keçe Nikah Şekerleri

Keçeden nikah şekeri yapmak istiyorsanız bu görseller size ilham verebilir. Ayrıca evde nikah şekeri yapımı ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız Evde Nikah Şekeri Yapımı isimli yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz.

el yapımı nikah şekeri el yapımı nikah şekeri

el yapımı nikah şekeri el yapımı nikah şekeri

el yapımı nikah şekeri el yapımı nikah şekeri