Duvaklı Gelin Saçı Modelleri

Gelin duvağı, uzun yıllar önce gelinlerin nazardan korktukları ve korunmak istedikleri için örttükleri örtüydü. Bugün hala varlığını koruyan gelin duvağı, en güzel duvaklı gelin saçı modelleri ile birleştiğinde, herkesi gelinlere hayran bırakıyor!

Duvaklı Gelin Saçı Modelleri Fikirleri

Duvak seçimi kadar duvağın altında kendini gösterecek saç modeli de çok önemlidir. Farklı aksesuarlarla kombinlenmiş, her türlü gelinlik modeline ve saç tipine uygun duvaklı gelin saçı modelleri arasından beğendiğinizi seçebilirsiniz.

1Sıkı ve sade bir topuza ne dersiniz?

Özellikle nikah törenleri için çokça tercih edilen bu model hem sade, hem şık hem de hoş görünümlü.

2Dağınık bohça topuzu hem şık hem havalı!

Duvağın altında dağınık ve doğal bir topuz istiyorsanız, bu önerimiz tam size göre.

3Duvak, açık saçlarla da güzel

Duvaklı gelin saçı modelleri topuz olmak zorunda değil. Bukleli saçlarınızı ince bir taçla birleştirerek göz kamaştırıcı olabilirsiniz.

4Dalgalı saçlar, hem kısa hem uzun saçlılar için ideal

Dalgalı saç modeli, hem kısa hem de uzun saçlı gelin adayları için en ideal duvaklı gelin saçı modelleri arasındadır.

5Kır düğünü gelinleri için…

Kır düğünü gelinleri, dalgalı saçlarını kapatan duvağın üzerine çiçeklerle yapılmış bir taç takarak düğünün temasına uyum sağlayabilirler.

6Duvağın üstünden dökülen bukleler

Çoğu modelde duvak topuzun üzerine takılsa da, farklılık yaratıp saçınızın altında kullanabilirsiniz.

7Küçük bir taç ve kalın bukleler

Duvağınızı küçük, parlak taşlarla süslü bir taçla tutturabilirsiniz. Ayrıca duvağınızın altından görülen kalın bukleler, güzelliğinize güzellik katacak.

8Islak görünüm

Islak görünümlü saçlar bu sene de çok moda! Arkaya taranmış saçlarınızı ense topuzuyla müthiş bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Bu modelle duvağınız muhteşem görünecektir!

9Yana taranmış saçlar…

Yan tarafta toplanan dalgalı saçlarınız güzel bir topuz modeli oluşturabilir. Dilerseniz uzun ve şık küpelerle, dilerseniz de beyaz gelin saçı aksesuarlarıyla birleştirebilirsiniz bu modeli.

Duvağınıza uygun saç modelleri

Gelin duvağınıza yakışır güzellikte topuzlar, bukleler, örgülü ve dalgalı modeller… Bu yazımızı beğendiyseniz, en güzel gelin adayları için özenle hazırladığımız Gelin Başı Modelleri yazımıza da göz atabilirsiniz.

Duvaklı gelin saçı modeleri

Duvaklı gelin saçı modeleri

Duvaklı gelin saçı modeleri