Düğün Yemeği Menüleri İçin Harika Öneriler

Sevdiğinizle birlikte hayatlarınızı birleştirme kararı aldığınız andan beri hayalini kurduğunuz düğünü A’dan Z’ya planlıyor olabilirsiniz. Gelinlik, damatlık, pasta, konuk listesi ve hatta çalacak müzikleri dahi düşündünüz. Peki, düğün yemeği menünüzü belirlediniz mi?

En Lezzetli Düğün Yemeği Menüleri

Hayatınızın en özel günlerinden biri olan düğün gününüzde ailenizi, arkadaşlarınızı ve tüm sevdiklerinizi bir araya getirip onlarla keyifli bir düğün yemeği yemek isteyebilirsiniz. Pek çok yemek firmasından düğün yemeği menüleri hakkında fikir almanıza rağmen hala karar veremediyseniz üzülmeyin, sizin için düğün yemeği menünüze ekleyebileceğiniz harika önerilerimiz var.

1Lezzetli mezelerle keyifli bir başlangıç yapın

Düğün yemeği konusunda tüm konuklarınızın ortak beğenisini yakalamanız oldukça zor olacaktır. Fakat başlangıç aşamasında çeşitli mezelerle masaları donatmak, her konuğunuzun ağız tadına uygun bir şeyler yemesini sağlayacaktır. Beyaz peynir, kaşar peyniri, domates, salatalık, haydari, acılı ezme, humus, dana jambon, zeytinyağlı yaprak sarma, yoğurtlu havuç ve dana jambon gibi lezzetlerle keyifli bir başlangıç yapabilirsiniz.

2Ara sıcak lezzetler, konuklarınızı mutlu edecektir

Başlangıç sonrası, ana yemek öncesi ikram edeceğiniz ara sıcak aperatifler konuklarınızı memnun edecektir. Paçanga böreği, ıspanaklı krep, kızartılmış peynir gibi seçenekler düğün yemeğiniz için ideal ara sıcak olacaktır.

3Düğün yemeğinin olmazsa olmazı; ana yemek

Gelin ve damatların düğün yemeği menüsü belirlerken en çok zorlandıkları kısım, ana yemeklerdir. Öncelikle tavuk, balık veya et seçimi yapıp daha sonra ana yemeğin yanındaki alternatiflere karar vermelisiniz. Ayrıca ana yemeğin yanında pilav, makarna, patates püresi, salata, sos, yoğurt veya fırınlanmış sebze gibi alternatiflere yer vermek düğün yemeğinizi unutulmaz yapacaktır.

4Düğün yemeğinizde sağlıklı seçeneklere de yer açın

Konuklarınızın bazıları tansiyon veya şeker hastası, bazıları hamile, bazıları da vejetaryen olabilir. Bu yüzden düğün yemeğinizi sağlıklı alternatiflerle donatabilirsiniz. Öncelikle bazı düğün yemeklerinde tercih edilen kızartmalar ve kavurmaları seçenekleriniz arasından çıkarın. Bunun yerine salatalar, zeytinyağlılar veya meyve tabakları hazırlatarak düğün yemeğinizi hem daha sağlıklı hem de daha lezzetli hale getirebilirsiniz.

5Düğün yemeğinizi tatlı sonla bitirin

Düğün yemeğinizi tüm konuklarınızı mutlu edecek, hafif ama bir o kadar da tatlı bir lezzetle sonlandırmaya ne dersiniz? Düğün yemeğinizin sonunda konuklarınıza ikram edeceğiniz bu lezzetler arasında düğün pastasının yanı sıra dondurma eşliğinde minik çikolatalı trüf veya Panna Cotta gibi sütlü, hafif ve enfes bir tatlı önerebiliriz.

Düğün Pastası Seçimi

Düğün yemeğiniz için en lezzetli seçimleri yaptınız ve mükemmel bir düğün yemeği menüsü hazırladınız. Peki ya düğün pastanızı seçtiniz mi? Henüz seçmediyseniz hayallerinizdeki düğün pastasını bulmak için Düğün Pastası Seçimi Nasıl Yapılır? yazımızı da okuyabilirsiniz.

181384499