Düğün Müzikleri Listesi ve Fikirleri

Gelin ve damadın olmazsa olmazı düğün müzikleri, birçok alternatif ve çeşittedir. Çiftlerin bu kutsal günündeki romantik duruşlarına ve mutluluklarına tanıklık edecek olan müzikler, mutlaka gelin ve damat tarafından seçilmelidir.

Düğün Müzikleri Seçimi İçin

Düğünlerde çalınacak müzikleri romantik, hareketli, modern gibi birçok kategoride bulunmaktadır. Önemli olan gelin ve damadın gerçekten sevdiği ve gönüllerince dans edebilecekleri müzik listesini yapmaktır.

4Klasik Düğün Müzikleri

Yılların eskitemediği, her düğünde mutlaka çalınan klasik müzikler genellikle gelin ve damadın girişi sırasında kullanılır. İşte klasik müziklerden en beğenilenler:

Flemenco Ohoo Ohoo, Barcelona Nights, The Wedding Waltz, Beethoven’s 5 Secrets / The Piano Guys, Pachelbel’s Canon / London Symphony Orchestra
Pink Martini / Andalucia, Ratatouille Soundtrack, Wedding March (Dance Mix).

3Türkçe Pop Düğün Müzikleri

Biz Türklerin hiçbir zaman vazgeçemediği Türkçe pop müzikler düğünlerimizi şenlendirmek için oldukça ideal. İşte en iyi Türkçe pop düğün müzikleri: MFÖ / Sarı Laleler, Tanju Okan / Kadınım, Tanju Okan / Papatya Gibisin, Erkin Koray / Seni Her Gördüğümde, Erkin Koray / Sevince, Cem Özkan / Bir Başka Sevgiliyi Sevemem, Ajda Pekkan / Baksana Talihe, Kayahan/ Seninle Her Şeye Varım Ben.

2Yabancı Pop Düğün Müzikleri

Düğünlerin olmazsa olmazlarından yabancı pop müzik parçaları yeri geldiğinde gelin, damat ve misafirleri coştururken, yeri geldiğinde de romantik bir moda sokmaktadır. İşte o harika liste:

John Miles / Music, Kadabostany / walking with a ghost, Leonard Cohen / Dance me to enda of love, Macahel fugain / une Belle histoire, Pharrell Williams / Happy, Hit The Road Jack / Ray Charles, Think / Aretha Franklin, You’re The One That I Want / Grease, Time Of My Life / Dirty Dancing, Don’t Stop Till You Get Enough / Michael Jackson.

1Modern Müzikler

Modern müzikler, eğlenmeyi seven genç ve dinamik adaylar tarafından tercih edilmektedir:

Bill Medley, Jennifer Warnes / (I’ve Had) The Time Of My Life, Koop / Koop Island Blues, Etta James / At Last.

Düğün müzikleri seçerken;

Düğün müziklerini seçerken mutlaka gelin ve damadın isteklerine göre bir liste yapılmalıdır. Bu düğün onların olduğu için onlar gönüllerince eğlendiği sürece tüm misafirler de eğlenecektir.

Ayrıca Tüm Zamanların En Farklı ve Eğlenceli 29 Düğün Fotoğrafı başlıklı yazımızdan da düğünlerinizi müziklerle beraber nasıl eğlenceli bir hale getirebileceğiniz hakkında kafanızda fikir oluşturabilirsiniz.

025-ZacWolfPhotography-201407191 bride-13 images%5Chizmetler%5C1509 ImpressionDJs_Weddingmusic_4-900x600 The-club_wedding-music6-900x600 Trio-Ekibi-8

Photography by Craig Mitchelldyer www.craigmitchelldyer.com 503.513.0550

wpid511-music-barn-wedding-019