Düğün Alışverişi Listesi Nasıl Hazırlanır?

Düğün alışverişi gelinlik ve damatlıktan ibaret değildir. Son güne kadar yeni ihtiyaçların çıktığı, uzun ve emek isteyen bir dönemdir düğün öncesi günler… Bu yüzden düğün alışverişi listesi yapmalı ve en ufak detayları dahi yazmalısınız.

Düğün Alışverişi Listesinde Neler Olmalı?

Düğün hazırlığı yapıyor fakat düğün alışverişinde neler alınması gerektiğini bilmiyor musunuz? Paniğe kapılmayın, hayatınızın en unutulmaz, en özel günü olan düğün gününüzde ihtiyacınız olacak her şeyi düğün alışverişi listemize ekledik.

1Davetiye Düğün Alışverişi

Her detayını incelikle planladığınız hayatınızın en özel gününe şahit olmasını istediğiniz sevdiklerinizi öncelikle düğüne çağırmalısınız. Bu yüzden davetiyeler, düğün alışverişi listenizin ilk sırasında yer almalıdır.

2Gelinliğin tamamlayıcısı, gelin çiçeği

Bembeyaz bir gelinliğe yakışacak renklerde, en sevdiğiniz çiçeklerden oluşan bir demeti de düğün alışerişi listenize ekleyin.

3Düğün çerçevesi

Düğününüze dair en güzel anları ölümsüzleştirirken büyük bir çerçeveye ihtiyacınız olacak. Farklı şekillerde tasarlayabileceğiniz bu çerçeveler de, son yıllarda düğün alışverişinin olmazsa olmazlarından.

4Lezzetli bir pasta

Düğün alışverişinin en lezzetli maddesi, düğün pastası! Hayatınızı birleştireceğiniz kişiyle birlikte keseceğiniz, bu özel güne özel bir pasta seçmeye hemen başlamalısınız.

5Düğün kurabiyeleri

Konuklarınıza ikram etmek istediğiniz ufak, tatlı atıştırmalıklar varsa düğün kurabiyeleri tam size göre!

6Müzikler!

“Danssız, eğlencesiz, müziksiz düğün olmaz” diyenler, düğün alışverişi listelerine en güzel düğün şarkılarını seçmeyi de not etmeliler.

7Düğün defteri

Düğününüze gelen tüm sevdiklerinizin sizin hakkınızdaki düşüncelerini merak ediyor musunuz? O halde düğün salonunun bir köşesinde sizin hakkınızdaki düşüncelerini yazabilmeleri için bir not defterine yer açın.

8Kalem!

Kalemi, daha doğrusu kız arkadaşlarınızın isimlerini ayakkabınızın altına yazmayı unutmayın. Hemen hemen her gelinin yaptığı bu geleneğe göre, ayakkabının altından ismi önce silinen kişilerin evleneceği düşünülüyor.

9En güzel anlarınızı ölümsüzleştiren bir fotoğrafçı

Düğününüze dair güzel kareler yakalaması için başarılı bir fotoğrafçıya ihtiyacınız olacak.

10Ve bahşiş zarfları…

Türk geleneklerine göre, gelin konvoyunun önünde duran çocuklara içinde para bulunan zarflar dağıtılır. Böyle mutlu bir günde, çocukları da mutlu etmekten daha güzel bir şey olamaz!

Düğün Hazırlıkları Nasıl Yapılır?

Düğün alışverişi listesinde neler bulunması gerektiği hakkında fikir vermeye çalıştık. Peki, düğün hazırlıklarının nasıl yapıldığı hakkında da fikirler almak ister misiniz? Düğün Hazırlıkları Nasıl Yapılır? başlıklı yazımıza göz atmanızı mutlaka tavsiye ediyoruz.

Düğün alışverişiDüğün alışverişiDüğün alışverişiDüğün alışverişiwedding-flowers-prices-sydneyDüğün alışverişiDüğün alışverişi