Davet Yemekleri Menüsü

Günümüzde birçok çift düğün sonrasında ailesini, arkadaşlarını sırasıyla akşam yemeğine davet eder. Bu hem kendi aralarında düğün kutlaması yapmak için hem de sevdiklerinin ev ziyaretine gelebilmeleri için güzel bir fırsat olur. Ancak davet yemekleri menüsü ile ilgili her zaman bir stres yaşanır. Masa düzeni nasıl olmalı, masa örtüsü nasıl olmalı, hangi yemekleri yapmalıyım, hangi tatlıyı yapmalıyım gibi soruları kendinize sormaya başlarsınız.

Davet Yemekleri Menüsü Hazırlarken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Davet yemekleri menüsü hazırlarken gösterişli olsun diye ya da hamarat görünmek için gereksiz yere yenilmeyecek kadar çok yemek yapmayın. Çeşidi normalden çok tutun ancak yenilmeyecek kadar çok çeşit ve yemek yapmanıza gerek yok. Kendinize önceden bir menü hazırlayın. Genel olarak en iyi yaptığınız yemekleri yapmaya özen gösterin.

1Masa Örtüsü

Davet yemekleri menüsü önerilerin geçmeden önce masa örtüsü sofranın gelinliğidir. Masa örtünüzün sofranızın genel havasına uyumlu olmasına özen gösterin. Tabaklarınızın rengiyle ve masanızda kullandığınız süs eşyalarıyla uyumlu bir masa örtüsü mükemmel bir görüntü oluşturacaktır. Ayrıca misafirleriniz sizin bu gece için ne kadar çok özendiğinizi masanıza bakar bakmaz fark edecektir.

2Masa Düzeni

Davet yemekleri menüsü için dünyanın en güzel yemeğini de yapsanız masa düzeni çok önemlidir. Servis yaparken birbirinden farklı malzemeler kullanabilirsiniz ama genel bir düzen vardır. Çorba kaşığı tabağın sağ tarafına ve ilk sıraya konulur. Ordövr çatalı sol tarafa ve baştan ikinci sıraya konulur. Yemek için kullanılan çatal ise tabağın hemen soluna konulur. Tabağın ön tarafına ise tatlı çatalı ve tatlı kaşığı konulur. Tatlı kaşığını tabağa yakın olan yere koymalısınız. Sağ tarafa ise tabağa yakın olan yere yemek bıçağı konulur.

3Davet Yemekleri Menüsü İçin Tavsiye

Davet yemekleri menüsü tavsiyemiz; misket köfte çorbası, ıspanak yemeği, etli yaprak sarma, fırında tavuk baget, şehriyeli bulgur pilavı, kıymalı börek, yeşil salata, börülce piyazı, mezeler ve tercihinize göre istediğiniz herhangi bir sütlü tatlı. Bu güzel menü hem yapması daha pratik bir menüdür hem de masadaki herkes bu yemeklerden mutlaka birini severek yiyecektir. Ayrıca fazla ağır bir yemek de olmadığı için sindirimi de kolay olacaktır.

Birbirinden Güzel Masa Süslemeleri

Davet yemekleri menüsü fikirlerini hayata geçireceğiniz sasa dizaynınız için tavsiye arıyorsanız bu görseller size yardımcı olabilir. Ayrıca misafirlerinize düğün çorbası yapmak isterseniz Düğün Çorbası Tarifi isimli yazımızdan çorba tarifini öğrenebilirsiniz.

DSC03562 2 20150113140442e740e Davet-sofrası-1- DSC_0300