Abiye Saç Modelleri Seçiminde En Güzel Öneriler

Abiye elbiseler özel günlerin vazgeçilmezidir. Bir yakınınızın düğün günü, nişan günü, sünnet düğünü belli olduğunda sizi de bir abiye elbise heyecanı sarar. Aynı zamanda abiye saç modelleri arasından da en güzelini seçmek için uğraşırsınız.

Abiye Saç Modelleri ve Elbiselerin Tamamlayıcıları

O özel gün geldiğinde gecenin en şık ve zarif bayanı olmak için herkes birbiriyle bir yarışa girer. Bu nedenle abiye elbise bulmak en önemli şey haline dönüşür. Ancak dünyanın en güzel abiye elbisesi de olsa doğru kombinleyemediğinizde sizi mutsuz edecek sonuçlar ortaya çıkar. Ayakkabınız, çantanız, takılarınız, aksesuarlarınız, makyajınız çok önemlidir. Hatta bazen saç rengi bile o güne özel olmalıdır. Bunlarla beraber elbiseniz için doğru abiye saç modeli seçmek de çok önemlidir.

1Abiye Saçın Püf Noktaları

 

Abiye saç modelinizi seçerken o senenin trendlerini de göz önüne almanız doğru olacaktır. Örneğin eğer askılı bir elbise seçecekseniz saçınızı topuz yaptırmalısınız. Açık saçlar elbisenizi kapatacağı için topuz doğru seçim olacaktır. Bu sene örgü modelleri çok moda saçınızı gevşek ve büyük bir örgüyle topuz yaparsanız hem daha şık hem de daha modern bir görüntü elde edebilirsiniz.

2Dekoltenize Göre Abiye Saç Modelleri

Eğer sırt dekolteniz varsa saçlarınızı topuz yapmanız ya da yandan abiye saç modelleri tercih etmeniz daha doğru olur. Çünkü uzun saçlar dekoltenizi kapatır ve elbisenizin bütün güzelliği gölgelenir. Bu nedenle saçlarınızı yandan salabilir ya da şık bir topuz yapabilirsiniz.

3Takılarınızla Saçınızın Uyumunu Sağlayın

Eğer büyük ve sallantılı küpeleriniz varsa saçlarınızı toplayarak takılarınızı ön plana çıkartmanız doğru bir seçim olacaktır. Takılarınıza güveniyorsanız saçlarınızı açık tutmayın. Toplu saçlar sayesinde takılarınız daha çok ön plana çıkacaktır. Özellikle küpe ve kolyeniz varsa toplu saçlarla daha zarif bir görüntü oluşturabilirsiniz.

4Saçınızın Önceden Provasını Yaptırın

Eğer önceden kuaföre gidip saçlarınızın provasını yaptırma şansınız varsa mutlaka yaptırın. Seçtiğiniz abiye saç modelleri saçlarınıza uygun mu, kıyafetinize yakışacak mı bunun cevabını önceden alın ki son günde hem yeni bir saç bulma arayışına girmeyin hem de kötü sürprizlerle karşılaşmayın.

Şıklıkta Birbirleriyle Yarışan Abiye Saç Modelleri

Abiye saç modelleri ile ilgili yazımızı okuduğunuza göre özel bir gün için hazırlandığınızı düşünüyoruz. Eğer henüz elbisenize karar vermediyseniz ve değişik fikirler arıyorsanız Abiye ve Nişanlık Modelleri İçin Büyüleyici Öneriler yazımızdan ilham alabilirsiniz.

abiye-saç-modelleri-çeşitleri1 örgü abiye-sac-modelleri-2016 taşlı-abiye saç mo topuz